Pardubice vstoupily do zápasu velmi aktivně a svého soupeře do ničeho nepouštěly. Naopak svěřenci trenéra Kováče šli do těsného vedení.

Ve dvaadvacáté minutě si míč na pravé straně přebral Hlavatý a brankáři hostí nedal absolutně žádnou šanci. Východočeši i nadále dominovali a mohli hned několikrát navýšit skóre. Janošek však z přímého kopu jen prověřil gólmana Příbrami.

O několik minut později se svěřenci Radoslava Kováče dočkali druhé branky. Černý si naběhl na vzdálenější tyč a střelou do protipohybu překonal Melichara – 2:0.

Ve druhé půli si hosté vytvářeli příležitosti jen ojediněle a jejich střely končily většinou mimo tři tyče.Poslední a třetí branku zápasu vstřelil Huf, když využil se spoluhráči přečíslení – 3:0.

Pardubický tým i díky jeho trefě dokráčel k pohodlnému vítězství a týdenní soustředění v Dříteči zakončil výhrou nad lídrem druhé ligy.

„Věděli jsme, že to pro nás bude těžký zápas, protože jsme přijeli rovnou ze soustředění. Příbram měla skvělou první polovinu sezóny, o čemž svědčí první místo druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Především je to také tým, který chce hrát,“ rozkrývá své pocity před zápasem pardubický trenér.

Pardubice v první polovině sezony trápila především defenziva. Během šestnácti zápasů obdržely devětatřicet branek, a proto se čisté konto v přípravném utkání počítá.

„Byl to velmi kvalitní zápas z obou stran. Myslím, že první půle byla z naší strany velmi dobrá. V té druhé bylo také hodně dobrých věcí, ale zbytečně jsme ztráceli míče. Bylo vidět, že někteří hráči trochu tahali nohy. Každopádně jsme vyhráli s nulou vzadu a to se počítá,“ cení si Radoslav Kováč.

FK Pardubice - FK Viagem Příbram 3:0 (2:0)

Fakta – branky: 22. Hlavatý, 36. Černý, 69. Huf. Rozhodčí: Nenadál - Kvaček, Filipi. Diváků: 190. FK Pardubice: Markovič (46. Budinský) – Icha (60. Rosa), Vlček (66. Tecl), Hranáč (46. Koukola), Chlumecký - Vacek (60. Darmovzal) - Pikul (46. Tischler), Hlavatý, Janošek (66. Lima), Helešic (32. Mareš) - Černý (66. Huf). Příbram: Melichar (45. Babka) – Dudl (45. Okirikpo), Fišl (56. Švestka), Stropek (56. Lisý), Čejka (56. Schindler) – Osmančík (56. Vott), Anih (45. Langhamer), Petrák (45. Vokřínek), Jeřábek (45. Senekytek), Bakary (45. Zeronik – Surmaj (45. Belej).