Třígólová ztráta po prvním poločase, další zranění hráči i potrestané chyby soupeřem. Zápas fotbalistů Pardubic s pražskou Spartou vyzněl pro favorita. Letenští si výhrou pojistili průběžné druhé místo v české nejvyšší soutěži, Pardubice zůstávají na čtrnácté pozici.

Minčev, Wiesner a znovu Minčev. Hned dvě trefy bulharského útočníka zajistily Spartě pohodlný tříbrankový náskok už po prvním poločase. To už byl pro domácí tým velký problém.

„Sparta je teď na vlně. Ukázala, jakou kvalitu v týmu má. My jim umožníme čtyři šance, ze kterých dají tři góly. Potom je těžké s nimi hrát. Za stavu 0:2 jsme měli hezkou šanci, bohužel jsme ji nedali,“ uvedl pardubický obránce Tomáš Čelůstka.

Brazilec Cadu se trefil až v 55. minutě, kdy snížil na 1:3. Sparta pak znovu odskočila, za Pardubice potom v závěru ještě korigoval David Huf. U obou gólů byl právě Tomáš Čelůstka.

„Mám dvě asistence, ale byl jsem i u inkasovaného gólu. Pokud z toho nejsou tři body, tak bohužel. Nic si z toho vzít nemůžu. Musíme stále pracovat, aby se neopakovaly chyby, o kterých si říkáme stále dokola,“ poznamenal mladší z bratrské dvojice. Z výhry se radoval sparťanský obránce Ondřej Čelůstka, český reprezentant.

Po jarní remíze ve vzájemném utkání tentokrát Sparta vyhrála 4:2. „Mohli jsme sehrát lepší utkání, ale na to, v jaké jsme situaci, je to ještě přijatelné. Chyběl nám kvůli kartám Honza Jeřábek, utkání ovlivnilo i brzké zranění Tomáše Solila, protože tyto hráče těžko nahrazujeme,“ prohlásil trenér Jaroslav Novotný.

O víkendu nikdo z okolních týmů nevyhrál, situace ve spodních patrech tabulky se nezměnila. „Jsme v jiné situaci než v minulé sezoně. Musíme se rvát o body se soupeři, se kterými bychom body měli získávat. To určitě nebudou zápasy se Spartou a se Slavií,“ dodal Novotný. Už v sobotu Pardubice hostí dvanáctý Zlín.