Klíčové momenty se odehrály v závěru prvního poločasu. Předtím mohli skórovat i Pardubičtí, jenže ani střely Ewertona či Hufa gólem neskončily. Ve 35. minutě pak získali náskok Bohemians, když Čihák ve vápně škrtl nohou o Puškáče a útočník pražského týmu proměnil penaltu. Trefil se přesně k tyči.

Pro Pardubice pak bylo ještě hůře. Ve 42. minutě Jan Prosek ve výskoku zasáhl Schumachera a sudí ho vyloučili. Podobně jako nedávno v Opavě Východočeši po první půli prohrávali 0:1 gólem z penalty a navíc je čekala po pauze hra v deseti.

Přesilovku hned hosté využili, když po centru Dostála hlavičkoval zblízka Pavel Osmančík. Pak dostal míč do sítě ještě Hronek, ale gól neplatil kvůli ofsajdu. Stejně jako při zakončení Necida. Za Pardubice střílel třeba střídající Lee, ale domácí už nesnížili.

"Dvacet minut jsme hráli dobře, potom přebrala iniciativu Bohemka. Přišla penalta, řekl bych z nezkušenosti. A dalším ranou do vazu bylo vyloučení. Nezachytili jsme ani začátek druhé půle a inkasovali. To byly tři rány," komentoval po utkání pardubický trenér Jiří Krejčí.

Pardubice – Bohemians 0:2

Fakta - branky: 35. Puškáč z penalty, 46. Osmančík. Rozhodčí: Berka – Paták, Vodrážka. ČK: 42. Prosek (Pardubice). ŽK: Tischler, Lee – Brabec. Poločas: 0:1.

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Čihák, Toml, T. Čelůstka (61. Šejvl) – Solil, Hlavatý – Tischler (61. Pfeifer), Kostka (78. P. Černý), Ewerton (61. Lee) – Huf (46. Sláma).

Bohemians Praha 1905: Le Giang – M. Dostál, Köstl, Bederka, Vondra – Hronek (79. Vaníček), Květ (79. Krch), Levin, Schumacher (63. Kosek) – Puškáč (63. Necid), Osmančík (68. Keita).