Pardubice v Ďolíčku nastupují k domácím zápasům již v této sezoně. A s předstihem si nyní pojistili, že budou v nejvyšší soutěži pokračovat i v příštím ročníku. Otázka zněla: Kde?

„Chtěli jsme na Bohemce pokračovat. Řešili jsme to mezi kluby, tam nebyl žádný problém. Pak bylo jednání s licenčním manažerem, který po nás chtěl smluvní vztah na dva ročníky, protože stavba stadionu v Pardubicích potrvá pravděpodobně dvě sezony,“ vysvětluje Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice.

Musela být ještě splněna podmínka, že schválení podnájmu na městském stadionu projde pražským zastupitelstvem. „To se stalo ve čtvrtek večer. Teď čekáme, až schválení ze zastupitelstva dorazí na Bohemians. V ten moment, což by mělo být na začátku příštího týdne, budeme podepisovat pronájem na další dvě sezony,“ potvrdil Zavřel. Prvoligový tým tak bude pokračovat v Praze.

V NEDĚLI DO ZLÍNA

Aktuální ročník ovšem ještě rozhodně nekončí. Po remíze s pražskou Spartou zamíří pardubičtí fotbalisté do Zlína. Zápas 29. kola FORTUNA:LIGY začne v neděli od 14 hodin.

„Výsledky nás povzbuzují, ale víme, kde máme i slabší místa, na kterých se snažíme pracovat. Věřím, že ze Zlína povezeme tři body. Uděláme pro to na hřišti maximum,“ řekl obránce Tomáš Čelůstka, který ve Zlíně vyrůstal. "Narodil jsem se tam, pro mě to bude vždy speciální utkání. Těším se, mám tam spoustu kamarádů," dodal.