Mezi tyčemi brankář Jakub Markovič, v záložní řadě noví hráči na hostování Michal Beran a Lukáš Červ nebo testovaný stoper Marin Vujcič. A do druhé půle potom kromě brankáře další nová jedenáctka. Záměr prvního přípravného utkání byl jasný.

"Měli jsme tam spoustu nových hráčů, na které jsme se chtěli podívat. Dalo se čekat, že to bude kostrbaté, ale očekával jsem větší nasazení. To tam nebylo, s tím nemůžu být spokojený," řekl po utkání pardubický trenér Jiří Krejčí.

Hosté se prosadili po dvou akcích, které zblízka zakončili. V první půli se trefil Jakub Přichystal, v 56. minutě pak zvýšil na 2:0 Martin Sedlák.

Pardubický kouč těžko hledal na duelu s Brnem nějaká pozitiva. "Když necháte soupeře hrát, nevyhráváte osobní souboje a ještě kazíte, tak z toho může vyjít jen taková bramorajda. Očekával bych větší nasazení a důraz. To je pro mě největší zklamání," prohlásil.

Volno měli Jeřábek, Černý, Čelůstka, Tischler a další. Příště už by se měli zapojit do hry. "Příští týden už zapojíme další hráče, zároveň v každém případě někdo v našem kádru už nebude," naznačil Krejčí, že může dojít k prvním změnám ve složení týmu.

Další zápas je na programu ve středu, kdy Pardubičtí nastoupí proti Mladé Boleslavi (hřiště Lázně Bohdaneč).

Pardubice – Brno 0:2

Fakta - branky: 26. Přichystal, 56. Sedlák. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Matoušek. Poločas: 0:1.
FK Pardubice – 1. poločas: Markovič – Halász, Vujcič, Toml, Prosek – Červ – Sychra, Beran, Solil, Sokol – Lee. 2. poločas: Markovič – Sekera, Šejvl, Kubart, Kurka – Ramos Junior – Dufek, Šimek, Vít, Cienciala – Huf.
FC Zbrojovka Brno: Floder (46. Berkovec) - Bariš, Kryštůfek (63. Černín), Endl (46. Hlavica), Kosek - Přichystal (63. Lhotecký), Texl (63. Moučka), Čermák (46. Jambor), Fousek (17. Štepanovský, 74. Lacík) - Ševčík (63. Zikl) - Hladík (46. M. Sedlák).