Česká reprezentace se většinou skládá z hráčů Sparty, Slavie, Sparty a samozřejmě krajánků. Šanci na nominaci ale mají všichni, což nový reprezentační kouč Ivan Hašek si moc dobře uvědomuje. I proto zavítal v rámci svého tripu na zápas Pardubic proti Tromsø.

"My jsme tady na tripu s kolegy za hráči nejsilnější trojky (tzn. Sparta Praha, Slavia Praha, Viktoria Plzeň). Využili jsme ale příležitost jet se podívat na Pardubice. Je tu hodně mladých hráčů, kteří už jsou v reprezentaci jednadvacítky a mohou být zajímaví i pro A mužstvo," vysvětloval svoji návštěvu Ivan Hašek.

Pardubičtí fotbalisté zvládli utkání s norským Tromso nejtěsnějším možným rozdílem.
Pardubice zvládly první ze dvou zápasů se Seveřany. Rozhodl Patrák

Reprezentační lodivod přijel ve správný čas. Pardubice proti Tromsø dominovaly a po celý zápas byly lepším týmem. Utkání rozhodl ve druhém poločase Vojtěch Patrák a Východočeši si tak mohli připsat první vítězství na svém soustředění ve španělském letovisku.

"Překvapilo mě, že Pardubice byly celý zápas lepší, taktičtější, aktivnější a disciplinovanější. Zaslouženě vyhrály. Na druhé straně se mi líbil brankář Haugaard, který umí fantasticky nohama a vytáhl i skvělý zákrok na lajně. Nedivím se tomu, že se po něm dívají v zahraničí," zhodnotil výkon.

Takovou perličkou na celém dni byl fakt, že v Pardubicích nastupuje Pavel Černý ml. Ivan Hašek s jeho otcem odehrál v kariéře spoustu zápasů a stále jsou přátelé. Nesměla tak chybět "hecovačka" před zápasem.

"S Pavlem starším jsem něco prožil v Hirošimě, odkud se známe i s mladým. Znám ho tedy velmi dobře a před zápasem jsem ho trochu hecoval, ať zabere, že furt může ještě třeba dostat šanci," smál se Hašek.

Zdroj: Youtube