Hosté bez, na jaro, plánované stoperské dvojice Pojezný (dlouhodobě zraněn) a Hranáč (disciplinární trest) působili od začátku nejistě.

První ránu jim zasadil Vukadinovič, který si mohl před gólem uvařit kafe. Po rohu si mohl míč zpracovat a střelu připravit. Vzápětí Hloušek předložil míč pod sebe Janetzkému, a ten zamířil na bližší tyč. Pardubičtí vytěžili z minima maximum. Snížení zařídil Rezek.

„Do utkání jsme vstoupili špatně a po první čtvrthodině prohrávali o dva góly. Potom jsme hru srovnali. Podařilo se nám ještě do poločasu snížit. Vstup do druhé půle jsme měli nadějný. Vytvářeli jsme si šance, které však k vyrovnání nevedly,“ zmiňuje pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Ševci se nikam nehrnuli a vyčkávali na příležitost. Ta přišla. Janetzký pronikl do šestnáctky a naservíroval ideální přihrávku Vukadinovičovi.

„Ve druhé půli se domácí zatáhli, hráli na dlouhé míče a hrozili z brejků. O osudu utkání rozhodla třetí branka v naší síti. Zlín se uklidnil a své vedení ještě zvýraznil. To už nás zcela přehrával,“ přiznává bez okolků Novotný, který dodává: „Domácí zvládli utkání lépe takticky. Počkali si na šance, které proměnili.“