FK Pardubice – FK Viktoria Žižkov 3:1 (1:1). Branky: 10. Černý, 70. Janošek z pen., 79. Krobot – 40. Bazal. Pardubice: Budinský (46. Markovič) – Icha, Chlumecký (46. Koukola), Vlček, Rosa (46. Helešic) – Vacek (60. Darmovzal) – Pikul (70. Huf), Janošek, Hlavatý (70. Šimek), Tischler – Černý (60. Krobot).

Sněhová nadílka rozsekla dilema. Původně se o dějišti zápasu s Viktorií Žižkov mělo rozhodnout dvě hodiny před výkopem, jenže už ráno bylo jasno. Umělá tráva v Ohrazenici dostala přednost před tou přírodní. Za padajících vloček se rychleji chtěli zahřát domácí.

Protivníka zasypali sněhem brankových příležitostí. Pikul dokonce během jedné akce dvakrát zabubnoval na tyč. Pardubický tlak vyústil „anglickou“ situací, když centr Janoška usměrnil do sítě Černý.

Bílý povrch neumožňoval technickou hru, takže se na „trávníku“ spíše bojovalo. V závěru první půle Bazal využil zaváhání obrany a vyrovnal. Pardubičtí si vzali vedení zpět, když byl v šestnáctce faulován agilní Pikul. Janošek vsadil na to, že gólman zvolí stranu a penaltu poslal do středu brány. Pojistku přidala nová tvář v pardubickém dresu Krobot. Na bližší tyči zkontroloval Helešicův roh.

„Generálku na sněhu jsem zažil poprvé v kariéře. Zaplať pánbůh, že jsme to všichni přežili ve zdraví. Terén byl opravdu složitý. Teď už se všichni těšíme na start ligy. Myslím, že jsme dobře připraveni,“ tlumočil po „novém druhu“ fotbalu pardubický obránce Matěj Helešic.

Na Slavii vyprodáno

Soutěžní premiéru roku 2023 si odbude jeho tým v neděli na libereckém stadionu.

První domácí zápas, tentokrát už skutečně domácí zápas, čeká na pardubické fotbalisty 4. února. K otevření nové arény si nemohli přát lepšího soupeře. Na stadionu Arnošta (Erny) Košťála vyzvou pražskou Slavii. O první prvoligové utkání v Pardubicích po více než padesáti letech je podle předpokladů obrovský zájem. Vstupenky pro „normální smrtelníky“ jsou vyprodané. Šanci vidět v akci svoje mužstvo proti evropskému týmu ještě nabízí zakoupení permanentky…

Hradec Králové, který se na rozdíl od posledních Pardubic nachází na lukrativním pátém místě je o krok napřed. Generálku si odbyl už před víkendem, aby si ve volných dnech odpočinul po náročném tureckém soustředění. Také proto, že do jarní akce vyráží už v sobotu. Nemůže mít těžšího soupeře. Představí se na půdě úřadujícího mistra a lídra Plzně.

GLOSA Zdeňka Zamastila: Nemohli si přát víc…

Test na počasí… Pardubičtí fotbalisté potřebují, aby jim na jaře hrálo všechno do karet. Jenom tak se vyhnou přímému sestupu. Odvetná část ještě nezačala (pomineme-li jedno předehrané kolo) a už mají první bod k dobru. Ne tedy soutěžní… Technicky zaměřený tým totiž musel v posledním přípravném utkání na nějakou kreativitu musel rychle zapomenout. Zdá se, že mu fotbalový bůh seslal, i v končinách, kde téměř nesněží, podmínky, s jakými se může setkat v Liberci. V konfrontaci se Žižkovem svěřenci Radoslava Kováče ukázali, že by je v neděli nemusel zaskočit ani houževnatý protivník ani sněhové vločky, které budou padat na trávník U Nisy…