„Věděli jsme, že to bude bolet a budeme hodně běhat. Jde možná o nejsilnějšího soupeře v české lize. Chtěli jsem do toho dát všechno, myslím, že se nám to docela dobře povedlo,“ řekl EMIL TISCHLER, dvaadvacetiletý záložník FK Pardubice.

Ukázal zápas, že se dá hrát s každým, jak se často říká?
Myslím, že ano. Předvedli jsme poctivý výkon, tím jsme si ten bod zasloužili. Vidíme, že se nemusíme schovávat. Bod se dá uhrát i proti Slavii.

Po Teplicích ve druhém kole jste vstřelil gól i Slavii. Je zatím tím největším ve vaší kariéře?
Nejspíš ano. Samozřejmě byl krásný i gól proti Teplicím, navíc šlo o první ligový gól Pardubic po dlouhé době. Dát gól Slavii je taky hodně pěkné (usmívá se).

Jaké myšlenky vám běžely hlavou při gólové akci?
Ohlížel jsem se kolem sebe a zjistil jsem, že mám dost času, což mě překvapilo. Šel jsem sám na brankáře a říkal jsem si, jak to můžu zakončit. Zkusil jsem naznačit na pravou stranu a dal to na opačnou, vyšlo to.

I třetí zápas jste odehrál v základní sestavě. Cítil jste se dobře již v přípravě a vybojoval si místo?
V přípravě se moje výkony zápas od zápasu zlepšovaly. Dostal jsem pak šanci hned v prvním utkání, i když mě mrzí, že se Míša Hlavatý v Kolíně zranil a za něj jsem v podstatě nastoupil. Doufám, že se brzy uzdraví. Ale myslím, že to bylo i díky výkonům v přípravě, pak jsem šanci využil v Jablonci.

Byla pro vás Slavia zatím nejtěžším soupeřem?
Určitě, mají kvalitu na míči. Museli jsme se celou dobou soustředit, abychom neudělali chybu. Do šancí se Slavia samozřejmě dostala, ale poctivým výkonem jsme se drželi.