Nový trenér dal mezi třemi tyčemi přednost Budinskému před Markovičem. Pardubický gólman musel poprvé do akce ve 12. minutě. Respektive jen sledoval, jak se Hrubého hlavička po nadýchaném centru Procházky snesla těsně vedle jeho svatyně.

Po dvaceti minutách hosté hru vyrovnali, ale k žádné střele na bránu ani k vážnější příležitosti se nedostali. Z fotbalu, který produkovaly oba týmy, bolely oči. Hosté se zaměřovali na defenzivu a jejich útočné pokusy byly spíše náhodné než vypracované.

Zlín přece jedno okénko objevil Reiter pláchl Janoškovi a jeho centr po teči Hranáče srazil za záda vlastního brankáře Hlavatý.

Druhý poločas zahájili sice pardubičtí hráči aktivně, ovšem obě slibně se rozvíjející se akce nedotáhli do konce. Ševci přenechali míč soupeři a vyráželi do rychlých kontrů. Po jednom z nich se dostal ke střele Čanturišvili, ale hostující obránce ji srazil na roh.

V 55. minutě Bartošák oslovil dlouhým pasem Jawa, který technickou navštívenkou přehodil Budinského i s jeho bránou. Na druhé straně rozehrál Hlavatý trestný kop přesně na nohu Hlaváče, který však ostře pálil mimo.

Hosté stupňovali tlak. V 68. minutě odcentroval na malé vápno střídající Tischler a Černý měl smůlu, že mířil doprostřed brány, kde číhal připravený Rakovan. O tři minuty později, už se Pardubice dočkaly. Reiter neudržel míč před Sychrou, ten mu pláchl, vytáhl si gólmana do strany a vyrovnal.

Jenže pardubická euforie trvala dvě minuty. Hrubý dostal až moc prostoru ke střele a Budinský plachtil k tyči marně. Aby toho nebylo málo po druhém žlutém faulu byl vyloučen Helešic. V nastavení odmítl pojistku Dramé, což ovšem Zlín trápit nemuselo.

Zlín - Pardubice 2:1

Fakta – branky: 39. vlastní (Hlavatý), 73. R. Hrubý (Janetzký) – 71. Sychra. Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Líkař. ŽK: V. Procházka – Sychra, Helešic, Hranáč. ČK: 76. Helešic. Poločas: 1:0. FC Trinity Zlín: Rakovan – Reiter (90. Kovinić), V. Procházka, J. Kolář, Bartošák – Fillo (64. Vukadinović), R. Hrubý (81. Y. Dramé), Hlinka (81. Simerský), Čanturišvili, Janetzký (J. Hellebrand) – Jawo. Trenér: Jelínek. FK Pardubice: Budinský – Kostka, Vlček, Hranáč, Svoboda – Sychra (79. Lima), Vacek (64. Tischler), Janošek (86. Mareš), Hlavatý, Helešic – Černý (79. Červenka). Trenér: Němeček.