Důležitým gólem v závěru prvního poločasu poslal Pardubice do vedení. Míč prošel vápnem až ke stoperovi Martinu Tomlovi. „Mám za úkol to zavírat, byl jsem tam včas. Doklepl jsem to do prázdné branky, samozřejmě nám ten gól pomohl,“ okomentoval Toml situaci po utkání.

Dost práce měla obranná čtyřka Pardubic pochopitelně i na své polovině. „Bylo to obtížné, některé věci jsme nevyřešili optimálně. Byli jsme ale zformovaní, zvládli jsme to celkově dobře,“ doplnil po dvanácté výhře v sezoně.

Po tříbodovém zisku v Brně už je definitivně jasno, že se Pardubice jako nováček ve FORTUNA:LIZE zachrání. „Snažíme se dokazovat zápas co zápas, že na ligu máme a hrajeme dobrý fotbal," řekl Toml. V minulém týdnu nejprve Východočeši v dohrávce přehráli Slovácko a pak odváželi další tři body z Brna.

„Pavel Černý to před zápasem říkal: Pokud v Brně vyhrajeme, tak jsme oficiálně zachránění. Musím říct, že já jsem to nepočítal a soustředil se na zápas. Říkali jsme si znovu, že můžeme hrát v klidu,“ popisoval stoper, jenž odehrál v tomto ročníku všech dosavadních 27 zápasů.

Touto výhrou samozřejmě ještě nic nekončí. Je tu ještě sedm duelů. „Je to bomba, daří se nám. Teď máme před sebou zápas se Spartou. Jsme všichni rádi, teď už to jen dotáhnout k co nejlepšímu výsledku za celou sezonu,“ dodal Toml. Utkání Pardubice – Sparta Praha se hraje již tuto středu.