Vpravdě strašidelný zážitek nachystali pardubičtí fotbalisté svým příznivcům, kteří nepřestávají věřit, že se v nejvyšší soutěži přece jenom chytnou.

Mělo se tak stát v Teplicích, vždyť severočeský celek se rozhodně neřadí k těm, které by měly být nad síly svěřenců Radoslava Kováče.

Realita v nedělním odpoledni Na Stínadlech? Katastrofa, krach, ostuda, fiasko, vyberte si, jaké označení se pro pardubické představení hodí.

Hosté vyfasovali bůra a jenom tím potvrdili pověst nejhůře střílejícího i bránícího účastníka Fortuna:Ligy.

Skóre se měnilo po dvaceti odehraných minutách, kdy Gningovu střelu pardubický brankář vyrazil k Vondráškovi a ten neměl složitou pozici. Krátce před poločasem svoje galapředstavení zahájil zblízka zakončující Žák.

Chvíli po změně stran se zdálo, že do pozvolného pardubického umírání vstoupí trocha života, ale nic více než Helešicův poklus do boční sítě hosté nevyprodukovali. A tak přišli ke slovu opět domácí fotbalisté. Střelec Žák si nakonec vychutnal hattrick, v nastavení jenom „zmírnil“ debakl Hlavatý.

„Šli jsme do zápasu s plánem využít rychlých náběhových hráčů a míčů za obranu, ale to se nám nedařilo. Od první minuty jsme se báli hrát, nebyli ve hře, bylo tam hodně zbytečných ztrát a z toho vyplynuly i obdržené branky, kdy jsme se nechali jednoduše obejít,“ těžce hledal slova trenér Radoslav Kováč.

„Po změně rozestavení a příchodu Černého vypadalo patnáct minut lépe, byla tam i velká šance, ale potom jsme si dali gól na 3:0 prakticky sami a bylo takřka po zápase. Na týmu leží deka a musíme ji z kluků nějak dostat. Nikdo jiný nám nepomůže. 5:1 je šílený výsledek,“ dodal Kováč.

Teplice – Pardubice 5:1

Fakta – branky: 41., 73. a 82. Žák, 21. Vondrášek, 59. Kučera – 90.+3 Hlavatý. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Novák – Klíma (video). ŽK: Žák – Tischler, Černý. Diváci: 2614. FK Teplice: Mucha – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, Kučera (81. Křišťan), Trubač (81. Mareček), Jukl, Shejbal (84. Emmer) – Žák (84. Kodad), Gning (80. Vachoušek). Trenér: Jarošík. FK Pardubice: Markovič – Vlček, Hranáč, Chlumecký – Kostka (46. Černý), Hlavatý, Icha, Helešic (80. Kurka) – Zahradníček (80. Rosa), Sychra (69. Červenka), Tischler (46. Vacek). Trenér: Kováč.