Zajímavost? Hned trojice fotbalistů míří na východ Čech z pražské Slavie. Hostování je připraveno pro trojici Michal Beran, Lukáš Červ a Jakub Markovič. Zatímco v minulosti byla hodně frekventovaná trasa z Plzně či Olomouce, nyní je hráčsky nejvíce zastoupený právě klub z Edenu.

„Oslovili jsme mládežnické reprezentanty ze Slavie nebo i z Baníku Ostrava. Měli více nabídek, třeba Beran dalších pět. Všichni si vybrali nás, to je dobrá zpráva,“ uvedl Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice.

Východočechům pomohla úspěšná minulá sezona, ale i dlouhodobá práce s mladými hráči. „Pardubice jsou navíc ve středu republiky, není to k nám daleko. A všichni cítí, že chceme pracovat a dáváme šanci mladým hladovým hráčům,“ dodal ještě Zavřel.

To se pochopitelně zamlouvá i Slavii, která tak zmíněnou trojici posílá do Pardubic. „Důležitý byl pohled vedení a trenérského štábu Slavie. Dobře o nás mluví a líbí se jim, že se prezentujeme podobným fotbalem, jaký hraje Slavia. Proto jsme u nich taky byli na prvním místě,“ potvrdil sportovní ředitel Pardubic.

Dvacetiletý středopolař Beran, kterého Slavia koupila před rokem z Liberce, má být alternativou za Michala Hlavatého, jenž se vrátil do Plzně. Další záložník Červ má udělat posun po hostování v druholigové Jihlavě. „Věřím, že zapadnu do kabiny, něco tady odehraji a uděláme úspěch,“ řekl Červ.

A z Prahy se přesouvá i brankář Markovič, jenž naposledy působil ve Vlašimi. „Realizační tým usoudil, že je třeba tady mít tři kvalitní a vyrovnané gólmany. Chtěli jsme mít větší konkurenci. Jednám se Slavií, aby tady Jakub byl na dvouleté hostování. Pokud by se nedodrželo, bylo by tam pro nás v uvozovkách nějaké bolestné,“ vysvětlil Zavřel.

Mezi tyče pardubické branky je pochopitelně připravený Jiří Letáček, po zranění se vrací i Marek Boháč. „Marek se plně zapojí, pokud to dobře půjde, týden před prvním ligovým zápasem. Na první čtyři kola třeba ještě zcela připravený nebude,“ dodal sportovní ředitel.