Rok a půl seděli v jedné kabině, slavili postup do nejvyšší soutěže a tam obsadili sedmou příčku. Brazilec Ewerton se ovšem po sezoně vrátil do Mladé Boleslavi a nastoupí tak v neděli proti Pardubicím už jako soupeř.

„Všichni ho dobře známe a víme, co Ewe dokáže,“ říká pardubický záložník Tomáš Solil. Během pardubického hostování s Ewertonem trenéři pracovali, snažili se vylepšit i jeho defenzivní schopnosti. Pod Vinicí se herně posunul, za Pardubice odehrál povedené zápasy.

Skvěle vstoupil i do nového ročníku, v zápasech Mladé Boleslavi proti Plzni a Jablonci vždy vymyslel gólovou přihrávku. „Bude pro nás důležitý hráč, což prokázal při naší vstřelené brance. Prosadil se individuálně přes dva hráče. Věřím, že se bude ještě zlepšovat,“ řekl po jeho premiéře mladoboleslavský kouč Karel Jarolím.

Pardubický hokejista Marek Hecl
Hecl o povedeném startu: Hrálo se mi dobře, nájezdy trénuji každý den

Nebezpečí pochopitelně nebude v neděli hrozit jen od Ewertona. I v létě Středočeši přivedli řadu zvučných jmen.

„Boleslav bude hrát rychle dopředu, k tomu tam mají vhodné hráče. Přišel taky Škoda, který střílí góly. Dá se s nimi hrát, ale musíme se vyvarovat chyb a potrestat soupeře, pokud budeme mít příležitost,“ zamýšlí se Solil.

Pardubický odchovanec po zranění v ligové generálce nestihl první duel sezony, ale v Olomouci už nastoupil v základní sestavě. A poprvé v nejvyšší soutěži skóroval. „Když mi Cadu poslal míč, měl jsem před sebou volný prostor. Obránci couvali a umožnili mi si dát míč na pravačku a vystřelit. Kdyby gól pomohl k bodům, byl bych samozřejmě šťastnější,“ dodal Solil.

Zápas třetího kola FORTUNA:LIGY Pardubice – Mladá Boleslav se hraje v neděli od 16 hodin v pražském Ďolíčku.

Proti Mladé Boleslavi
Ambiciózní soupeř, který má v kádru hned několik hráčů s pardubickou minulostí. Mládežnickými kategoriemi na východě Čech prošli brankář Jan Šeda i záložník Jiří Skalák. V Pardubicích dříve hostovali Tomáš Ladra a Ewerton, v létě se do Mladé Boleslavi stěhoval Ladislav Mužík. Teď jsou součástí týmu trenéra Karla Jarolíma, jenž má Pardubice rovněž ve fotbalovém životopisu.
Východočeši se v Ďolíčku postaví proti Mladé Boleslavi, která v minulém kole smetla Jablonec 3:0. Dvakrát se trefil Milan Škoda, tedy jedna z letních posil Středočechů.
„Víme, že se postavíme proti kvalitnímu soupeři. Už pohled na jeho soupisku ukazuje, že má kvalitní a zkušené hráče. Žádný zápas v lize není jednoduchý a s vírou v bodový zisk do toho půjdeme i v neděli,“ prohlásil trenér Jiří Krejčí, jenž může poprvé v sezoně využít útočníka Mojmíra Chytila, hosta z Olomouce.