Východočeši mají stále možnost být pátí. Tato pozice po triumfu Slavie v MOL Cupu znamená vstupenku do nové Evropské konferenční ligy. „Kdo by to byl řekl, že by se to mohlo stát. Nějaký vtípek občas padne, ale kdyby se to povedlo, tak samozřejmě nebudeme proti. Nyní jdeme zápas od zápasu,“ říká záložník Michal Hlavatý, jenž se vrací z marodky.

V podobném tónu na téma poháry mluví i pardubický trenér Jiří Krejčí. „Bavíme se o tom okrajově. Máme zápas v Příbrami, který chceme zvládnout co nejlépe. Pak je ještě jeden zápas, takže krůček po krůčku,“ uvedl kouč.

Pardubičtí se po výhře nad Plzní musí soustředit na Příbram. To nebude nic jednoduchého, před týdnem u Litavky Středočeši zdolali Jablonec 1:0.

„Zlepšili se celkově, dostali se do nějakého laufu. Vepředu mají brejkové hráče, v tom je jejich síla. Příbrami jde o všechno, pro oba týmy to bude náročný zápas,“ domnívá se Hlavatý.

Pardubický středopolař se na zápas těší z několika důvodů. Po dvou zápasech, v nichž chyběl, se může vrátit do hry. Navíc v Příbrami, kde strávil několik sezon v mládežnických kategoriích.

„Na Příbram rád vzpomínám, doteď tam mám spoustu kamarádů. Jsem rád, že jsem konečně zdravý a mohu nastoupit. Když hráč nemá vrchol týdne, tak to není ono,“ dodal Hlavatý.

Do konce dlouhého ročníku zbývají poslední dvě kola. „Je závěr sezony, trochu jsme tréninkový režim upravili, aby kluci byli hlavně dobře nachystaní na neděli,“ uvedl trenér Krejčí.

On i jeho kolegové mají o duelu jasnou představu. „Především bychom nechtěli na hřišti vidět, že Příbram je hladovější než my. To bude základní věc – abychom byli hladoví po výsledku,“ doplnil.