Rozcvička a další cvičení na vedlejší ploše, potom tréninkové utkání na stadionu Pod Vinicí. „Myslím, že to bylo dobré. Mělo to nasazení, je vidět, že se kluci chtějí poprat o to, aby tady mohli zůstat nebo se prosadili do sestavy,“ poznamenal trenér Jiří Krejčí.

Adeptů bude opravdu hodně. Klub musel reagovat na předem oznámené odchody. Z hostování se do svých klubů vrátili Hlavatý, Ewerton a Sláma, do Jablonce navíc zamířil Surzyn, pokračovat nebude ani Pfeifer.

Nové tváře v Pardubicích? Celkem devět fotbalistů. Tři z nich už s týmem trénovali v jarní části sezony. Jedním je Brazilec Junior Ramos, který s Pardubicemi podepsal tříletou smlouvu.

Pokračuje i plzeňský obránce Jan Halász, jehož setrvání je v jednání. Na testu dál zůstává i Milan Sekera ze Spartaku Trnava.

Potvrzena už jsou jména avizovaných mladých hráčů, kteří se připojí k východočeskému týmu. Na hostování ze Slavie míří do Pardubic hned trio fotbalistů – brankář Jakub Markovič (hostoval ve Vlašimi) a záložníci Lukáš Červ (působil v Jihlavě) a Michal Beran.

První dva už trénovali, Beran se má připojit ve středu. „Jsme si vědomi toho, že jsme se prezentovali nějakou hrou, nechceme uhnout z této cesty, ale odešli nám důležití hráči ze základní sestavy. Hledali jsme typově podobné hráče, proto přichází Michal Beran, který by měl být plnohodnotnou náhradou za Míšu Hlavatého,“ řekl Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice.

Kromě slávistů je dojednáno i hostování pro Lukáše Ciencialu z Baníku Ostrava. Na testu pak budou usilovat o místo v kádru záložník Ladislav Dufek z Mladé Boleslavi a chorvatský stoper Marin Vujcic z rezervy Hajduku Split. Z Chrudimi se ještě z hostování vrátil do přípravy Pavel Sokol.

Celkem se do tréninku zapojilo 25 hráčů a tři brankáři, v plném zápřahu zatím nejsou brankář Marek Boháč a obránce Filip Čihák.

V jednání je stále příchod posily do útoku. „Řešíme útočníka z Ghany, ale máme vytipovaná další jména. Jednoho z nich bychom chtěli,“ doplnil Zavřel. Z Pardubic totiž pravděpodobně odejde Michal Petráň. „Naskytla se možnost ho pustit na hostování do Třince, kde trénuje pan Straka. A pod ním Michal pravidelně nastupoval v Karviné, měl by mít vytížení,“ uvedl Zavřel.

První přípravný zápas Pardubice – Brno se odehraje v sobotu na stadionu Pod Vinicí. Začíná v 10.30 hodin.