Chystali se na rozjetého soupeře, ale během čtvrtka se dozvěděli, že se zápas neuskuteční. Fotbalisté Pardubic k páteční předehrávce 22. kola FORTUNA:LIGY nenastoupí.

Důvodem jsou karanténní opatření v týmu Slovácka. „Při pravidelném testování na přítomnost koronaviru byl v klubu 1. FC Slovácko nalezen vyšší počet pozitivních případů,“ uvedl mluvčí uherskohradišťského klubu Marek Jurák.

Podle informací Deníku mělo pozitivní test na covid-19 hned několik hráčů prvního mužstva, nakažení jsou i členové realizačního týmu.

Následovala reakce hygieniků. A taky oficiální potvrzení o odložení zápasu ze strany Ligové fotbalové asociace. „Z důvodu Rozhodnutí o nařízení povinných karanténních opatření ze strany Krajské hygienické stanice Zlínského kraje v klubu 1.FC Slovácko se utkání Pardubice - Slovácko a Olomouc - Slovácko odkládají na neurčito,“ potvrdil Tomáš Bárta, výkonný ředitel LFA.

O náhradních termínech rozhodne řídící úsek soutěže v nejbližších dnech. Klub z Uherského Hradiště prohrál z posledních deseti zápasů jen jednou, a to naposledy s vedoucí Slavií 2:3. Tým, který vede bývalý pardubický kouč Martin Svědík, se dostal na třetí místo tabulky.

Pardubice tak po odložení duelu odehrají další utkání až příští sobotu, kdy Východočeši nastoupí v Opavě.