Velmi brzy jste se dočkal celkového prvenství. Tušil jste, že rok se s rokem sejde a vy budete zpovídán jako vítěz fotbalové Tip ligy?
Vloni na jaře jsem hrál podruhé a na sestru Marušku dokonce poprvé. Hned to vyšlo na bronz a její vítězetví. Říkal jsem si: klika začátečníka. Na podzim jsem vyhořel. Skončil jsem někde kolem 150. místa. Teď to ale vyšlo dokonale. Přitom začátek jsem měl velice špatný. Pak jsem se ale do toho více ponořil a vyplatilo se. Absolutně jsem ale nepředpokládal, že bych mohl celou soutěž vyhrát. Roli sehrálo také štěstíčko.

Více co se říká: Štěstí přeje odvážným. Možná tím, že jste začal brát soutěž vážně se k vám přiklonilo.
Fakt jsem si řekl, že není možné, abych skončil někde na ocasu celkového pořadí. A tak jsem se rozhodl věnovat Tip lize více svého času. Studoval jsem výsledky, tabulky atd.

Už po loňském třetí místě jste jako nováček zmínil, že vás Tip liga chytila. Takže teď na jaře ještě víc?
Určitě. Když člověk skončí třetí, tak potom má motivaci dotáhnout to až do vítězného konce. Je to srovnatelně s aktivními sportovci. Každý touží nejvíce po zlaté medaili. Je jedno jestli je řeč o Tip lize nebo olympijských hrách.

Tak to vás asi musel každý neuhádnutý zápas pěkně rozpálit doběla. Co říkáte?
To snad ani ne. Spíše dlouze přemýšlím, proč jsem se tak rozhodl. A pak jsem naštvaný sám na sebe. Jako v případě posledního kola. Staré Hradiště hrálo se Srchem a já jsem vsadil na domácí. Přitom jsem věděl, že Hradiště dostávalo na jaře osmičku, devítku, šestnáctku a stejně jsem se rozhodl. On je v tom mém sázení asi patriotismus. Mám totiž kamaráda ze školy, který je ze Starého Hradiště. Přemítal jsem: derby, mohli by se vytáhnout. Pár takových kopanců, co by si daleko zkušenější hráči automaticky odpustili, jsem udělal. Jsem hold ještě začátečník a musím se od fandovství oprostit.

Mohu vás uklidnit v jedné věci. Postupem času i začátečník zjistí, že obecně v sázení se patriotismus nenosí.
Je mi to jasné. Podobné je to i s Přelovicemi. Od nás ze Břehů je to tam kousek. Naštěstí jejich zápasy na kuponu moc nebyly. To v hokejové Tip lize jsem se ubíjel sázením na Pardubice.

Není pro vás klika v tom, že Břehy nehrají žádnou fotbalovou soutěž?
To je mi hodně líto. Dříve se tam hrávalo. Trénoval můj táta a já hrál za žáky. Teď se tam sice sejde pár kluků na hřišti, ovšem chybí někdo, kdo by to tam dal dohromady. Byl bych rád, kdyby se ty časy vrátily. No a pokud by se dostaly na kupon, musel by jít patriotismus holt stranou…

V loňském roce třetí místo oficiální a pseudovítěz v podobě sestry Marie. Letos první místo. Čím to je, že vám jaro tak svědčí?
Nevím. Podle mě je to náhoda a já bych v tom žádnou spojitost nehledal.

Nemůže to být pro to, že na jaře bývají čitelnější výsledky než na podzim?
To si nejsem úplně jistý. Navíc letos byly některé výsledky opravdu překvapivé. Každopádně mně se začalo pořádně dařit někdy až od osmého kola. Do té doby, než se začaly body hromadit, jsem figuroval až ve druhé stovce. Za sebe mohou říct jednu věc. Letos na jaře jste vybírali hodně těžké zápasy.
Zmínil jste, že na podzim jste skončil ve druhé polovině celkového pořadí. Byla to pro vás taková potřebná facka?

Dá se to tak říct. Po jarním úspěchu, jsem spadl zpátky na zem. Na druhou stranu se pro letošní jaro objevil nový impulz a nová motivace.

Čím to, že v posledních dvou letech vévodí fotbalové Tip lize klan Cimflových?
Zajímavá otázka. Maruška vyhrála vloni, bratr Milan se svou rodinou vyhrál teď na jaře družstva. Dříve se v elitní desítce umisťovali táta i máma. Odpověď lze hledat v tom, že nás Tip liga strašně baví. Navíc brácha dělá funkcionáře v Rovni, takže do fotbalového zákulisí vidí nejvíce z nás všech.

Necháváte si od něj radit?
Ani náhodou (smích). Milan hlavně ty okresní soutěže ovládá perfektně, ovšem já na něj nedám. Oni ti bafuňáři rádi přehánějí. Zasypává nás informacemi, ale já si jedu tu svou. Raději se podívám na tabulku a na dva předchozí zápasy.

V minulém povídání jste prohlásil, že se v neděli scházíte u rodičů a konzultujete spolu tipy. Změnilo se něco?
Ne, nezměnilo. Dohadujeme se na tipy, ale každý hraje na sebe a tak nejsme jednotní. Navíc teď jsme měli s tátou a sestrou společné družstvo takže jsem dávali více hlavy dohromady. V této soutěži se nám moc nevedlo.

Také jste prozradil, že nerad sázíte na remízy.
Nuly opravdu nedávám. Nikdy mi nešly. Na druhou stranu si píšu dvoje tipy i s nulami nanečisto. A musím uznat, že kolikrát mě padnou. Nicméně zatím je fakt zkoušet nebudu.

Výsledky posledního kola byly známy v neděli a pak se čekalo do středy. Jak jste se dozvěděl a svém prvenství a byl jste jako na trní?
Samozřejmě, že byl. Hájil jsem prvním příčku a to závěrečné kolo jsem úplně nezvládl. Naštěstí deset bodů stačilo a já to vedení o jediný bodík udržel. Mamka koupila noviny a pak jsem se to dozvěděl od bráchy.

A co vaše reakce?
Okamžitě se mi vehnaly slzy do očí. Měl jsem strašnou radost. Také mě potěšilo, že byla mamka pyšná.

Jaké byly ohlasy na váš triumf v prestižní Tip lize?
V rodině si ze mě dělají srandu. Brácha na mě pokřikuje: výherce. Zpívá mi hymnu atd. I tyto úspěchy dokazují, že Tip liga je pro nás společenskou událostí a také tmelí naší rodinu.

Co bude dál? Minulý podzim vám hrubě nevyšel. Otevírá se pro vás další motivace, nebo celkový vítěz ji ztrácí?
Ani v nejmenším! Budu pokračovat a opět se pokusím o co nejlepší umístění.

Je pro vás výzva, či máte ambice vyhrát dvě Tip ligy v jednom roce?
Ambice být mohou, ovšem tato soutěž je tak specifická, že se může stát vážně cokoliv. Aniž bych zrovna musel Ronalda, tak to jeho sebevědomí se mi líbí. Například na otázku, jestli ty peníze, které dostává, jsou adekvátní, on odpověděl, že je pořád nejlepší, tak proč by si je nezasloužil… Tak proč bych nemohl být zase první v podzimní části (šibalsky mrkne).