Radost fotbalových fandů na Pardubicku má svoje pokračování. Loni postoupila do krajského přeboru Tesla Pardubice B, když druhý Titanic Srch doplatil na horší bilanci vzájemných zápasů. Letos to však Titanicu vyšlo, byť se mu v zimě se rozpadla osa týmu a několik opor odešlo s trenérem Míchalem do Holic.

Sokol Staré Hradiště – FC Titanic Srch 2:0 (1:0). Góly: 2. Vykoukal, 58. Zavřel. V průběhu sezony to vypadalo, že tento zápas může být dokonalým vrcholem sezony, který dokonce může rozhodnout o postupu. Titanic však šel cílevědomě za svým cílem a cesta do Hradiště valníkem byla spíš recesí, která k postupovému veselí patří. „Chtěli jsme i druhý vzájemný zápas vyhrát a povedlo se,“ pochvaloval si trenér Staré Hradiště Jaroslav Mudroch. Průběh utkání byl domácímu celku byl nakloněn. „Již ve druhé minutě gólman hostí nastřelil Vykoukala a ujali jsme se vedení. V dalším průběhu hry jsme pozorně bránili a čekali na chybu soupeře. V 58. minutě vystihl rozehrávku Titanicu Vykoukal, míč putoval přes Hudce na Zavřela, a ten zvýšil na 2:0,“ sděluje trenér Mudroch. Zápas měl slavnostní atmosféru, ale fandové Srchu brzy zvadli. „Náš výkon byl poznamenán nižší koncentrací na hru, chvílemi to vypadalo, že hráči jsou myšlenkami již jinde. Nedokázali jsme reagovat na nepříznivý vývoj skóre. I když nám tento zápas nevyšel, máme z postupu velkou radost. Soutěž jsme vyhráli o deset bodů před druhým Hradištěm. Teď nás čeká práce na doplnění kádru, bez posil se samozřejmě neobejdeme,“ konstatuje asistent trenéra Luboš Pilař.

SK Chrudim – Sokol Moravany 1:2 (1:1). Góly: 66. Lištván – vlastní Hudeček, 83. Hynek. Po několika nepříliš povedených zápasech se hosté chytili v pravý čas. „Zápas nám vyšel. Výhrou jsme vystoupili na páté místo a toto umístění odpovídá celoročnímu úsilí omlazeného mužstva mužstva,“ řekl moravanský trenér Roman Hendrych. Chrudimský sekretář Martin Škrha byl zklamán. „Utkání se nám nepovedlo, vstřelili jsme si vlastní gól a když se soupeři zranil gólman a musel ho nahradit hráč z pole, sice jsme vyrovnali na 1:1, ale sedm minut před koncem jsme znovu inkasovali. Hosté projevili silnější vůli po vítězství a v tabulce nás nakonec přeskočili.

Valy – FK Agria Choceň B 2:2 (2:1). Góly: 31. Petrlík, 44. Veselý – 17. Čechlovský, 73: Šabata. „Do utkání jsme šli v hodně oslabené sestavě, ale ani soupeř mě nepřipadal kompletní. Nebyl to žádný velký fotbal, oba týmy se zachránily, hosté v hodině dvanácté. Máme dohráno a teď si sezonu si musíme pořádně vyhodnotit a mužstvo doplnit o mladé perspektivní hráče, což se nám dosud moc nedařilo,“ sdělil Petr Hocke.

Semanín – Rosice nad Labem 2:0 (1:0). Góly: 20. Keprt, 77. Špatenka. Rosická černá série pokračovala i v posledním kole. „Pořád stejná písnička, opět jsme v úvodu neproměnili tři gólové příležitosti (Rousek, Hamerský a Koukal) a pak nás srazí gól soupeře. Sedmkrát za sebou jsme nedokázali bodovat. Chybí nám střelec, bez gólů se vyhrávat nedá. Soupeř v ničem nezaujal, pokud se neposílí, za rok půjde dolů. Rosice musí sehnat střelce i produktivní záložníky, prostě vybudovat nový tým,“ míní trenér Václav Krupička.