V této jihomoravské metropoli se hrál Kvalifikační turnaj České republiky v malé kopané, jehož vítězem se stal Aegon Pardubice, který bude reprezentovat Českou republiku na ME, které se uskuteční 28. května 2010 na stadionu fotbalového velkoklubu Manchesteru United – Old Trafford za účasti 16 nejlepších celků Evropy a mezi nimi i pardubický Aegon.

Úspěch pardubického celku určitě stojí za pozornost. O postupové štěstí se v Brně pokoušely další dva pardubické týmy – Skipy team (aktuální vedoucí celek I. ligy) a OK Interiér. Skipy team nepostoupil ze skupiny a OK Interiér byl v semifinále vyřazen pardubickým Aegonem. Finálový duel s Brnem skončil remízou 0:0, o vítězi musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm zářil pardubický gólman Mičjan, který zmařil Brňanům dvě penalty. Výsledek rozstřelu zněl 5:4. Pardubický Aegon bude reprezentovat v Anglii nejen ČR, ale i město Pardubice.

Mistrovství Evropy v malé kopané má letos svoji premiéru. Pořádá ho Sázková kancelář Betfair, partner fotbalových klubů Manchester United a FC Barcelona. Hrát se bude na stadionu Manchesteru Old Trafford – nepochybně zážitek pro všechny účastníky na celý život. Nejlepší český tým Aegon Pardubice přiletí do Manchesteru již ve čtvrtek 27. května, kdy si tým po ubytování na hotelu zatrénuje na hřišti v Carringtonu, kde od 17.30 hodin bude šampionát rozlosován. V pátek 28. května se hráči přesunou z hotelu na stadion Old Trafford, kde se setkají s vedením společnosti Betfair a legendami klubu Manchester United. Od 11 hodin šampionát bude odstartován, finále je plánováno v 16 hodin.