Dnes, těsně před sedmou večerní, bylo jasno. Místo Chrudimi jdou o patro výš v ČFL stříbrné Pardubice! Do města se soutěž vrací po šesti letech. V roce 2006 ji Pardubice prodaly do Sokolova.

„Jsme strašně šťastní, že se nám to povedlo. Je nám jasné, že každý další rok v ČFL by byl ohromně těžký," vykládal ihned po verdiktu místopředseda představenstva FK Pardubice Vít Zavřel.

„Teď je to nádherné, ale na druhou stranu je to i závazek. Nyní nás čeká práce na stadionu, všechno se musí zvládnout do 25. července. Pustíme se do toho hned ve středu," plánoval pardubický Zavřel. Podle zpráv ze zákulisí se do druhé nejvyšší soutěže mocně tlačil i pátý Chomutov s manažerem Horníkem. Nakonec ale neuspěl.

V Chrudimi byla nálada pochopitelně o něco smutnější. „Neuspěli jsme v licenčním řízení. Komise pro stadiony ten náš neuznala způsobilým pro druhou ligu," vysvětloval kruté „ne" generální sekretář MFK Chrudim Martin Škrha.

Na Stadionu Emila Zátopka sice začala potřebná rekonstrukce, ale práce budou u konce až příští rok. Na hřišti U Vodojemu svaz druhou ligu nepovolí. „Pocity jsou teď smíšené. Díky trenérům, hráčům a všem lidem, kteří se kolem chrudimského fotbalu pohybují, se nám povedl ohromný úspěch," poznamenal Škrha.

Na vyšší soutěž si nejlepší tým Pardubického kraje bude muset počkat. „Sportovně jsme bohužel předběhli dobu," trefně poznamenal chrudimský sekretář.