Po neúplném třináctém kole krajského fotbalového přeboru zůstává na špici neporažené Vysoké Mýto.
To přitom stálo na pokraji první prohry, když ve 25. minutě prohrávalo se Živanicemi 0:2, a kdyby si hosté počínali v koncovce lépe, mohlo to být ještě více. Jenže domácí se pak probudili, ještě do poločasu bylo vyrovnáno a po změně dokonal obrat Chadima.

Nezaváhala ani Cerekvice, ačkoli prestižní sousedské derby s Litomyšlí tentokrát postrádalo zajímavost a diváci se v hledišti převážně nudili. Do varu je přivedla snad jediná opravdu fotbalová situace celého zápasu, když Michalec krásnou přihrávkou našel kanonýra Fikejze a ten rozhodl. Cerekvičtí jsou i nadále druzí s mankem dvou bodů na lídra.

V Dobříkově mu ji zajistil Škvrňák sedm minut před koncem  a ukazuje se, že k silným týmům se, když jim hrozí ztráta bodů, většinou přikloní i štěstí.

Povídat by o tom mohli třeba v Chrudimi. Tamní béčko hrálo ještě v 78. minutě v Moravské Třebové 1:1 a miska vah se mohla přiklonit na kteroukoli stranu. O tom, že si odvezou tři body hosté, rozhodla hlavička Koppa, která nevypadala jako nebezpečná, ale gólmana Spáčila při ní postihlo nevídané zatmění. „Klukům nemám co vytknout, bojovali, hosty místy přehrávali, ale nakonec jsem byl tak akorát zralý na jipku,“ nemohl uvěřit nešťastné porážce trenér SKP Slovan Martin Komoň.

Druhé Třebové, té České, se dařilo lépe a poradila si zásluhou jediného gólu Borka v okresním derby s trápícím se Žamberkem. Postavení v horní polovině pořadí si upevnilo pardubické céčko, to ale s remízou v Lanškrouně valně spokojeno nebylo. Aby také ano, když dvakrát vedlo, dohrávalo v deseti a vyrovnávací gól na 2:2 inkasovalo z penalty.
Pokud jde o závěr tabulky, tak tady mělo velmi důležitý význam derby Pardubicka Moravany – Přelouč. Skončilo těsně, ale přece jen úspěšněji pro domácí, kteří hubené vedení udrželi i závěru, kdy hráli bez vyloučeného Veselého v početním oslabení. Přelouč zůstává stále poslední.

Další dva týmy, které touží posunout se do klidnějších vod, se střetly v Chocni a domácí nečekaně výrazně zdolali Poličku 4:1. Ne že by jejich herní převaha byla zase až tak výrazná, ale ve hře hostů bylo příliš mnoho chyb, než aby je soupeř nedokázal potrestat.
Vzhledem k tomu, že z minulého nekompletního kola zůstaly odložené zápasy, které se budou dohrávat až po skončení podzimní části o posledním listopadovém víkendu, zapíše se tento mistrovský podzim do historie jako možná vůbec nejdelší, jaký se kdy na úrovni krajského přeboru hrál. Pro všechna mužstva to je určitě náročné. (rh)