Fotbalové jaro je tady, roztáčí se ruleta zápasů o postupy či záchranu v krajských a okresních soutěžích.

DIVIZE – C

SK Převýšov (11. místo, 19 bodů) – SK Holice (14. místo, 15. bodů). Neděle: 10.15 hodin. Na podzim 4:0. Holice na jaře prohrály ve Velimi 1:2, doma s Trutnovem 1:1. Jeden gól na zápas – to není zrovna špičková produktivita, která by vedla ke tříbodovým ziskům, které Holice tolik potřebují. Soupeř z Převýšova v minulém týdnu nehrál, zápas v Hlavici byl odložen: „Místo mistráku jsme trochu potrénovali, doufám, že o to s větší vervou vlétneme do zápasu o body,“ míní trenér Převýšova Bohumil Pilný, který působil v Hradci Králové, v Pardubicích a v Liberci. Rozhodně se chce se svým týmem vyhnout boji o záchranu: „Hrozba sestupových příček tu samozřejmě je, ale nepřipouštíme si ji. Pokud porazíme Holice, bude se nám lépe dýchat ve středu tabulky. Holický kouč Jaroslav Míchal bude postrádat gólmana Svobodu (nemoc) a v trestu je stále Kaluža: „S Trutnovem vyloučený D. Velinský dostal podmínku, to je příznivá zpráva, ale zraněn je Novák, s tím nemohu počítat. V týdnu jsme se zaměřili na řešení finálních situací, víme, že soupeřova hra stojí a padá s Bredou. Poprvé za Převýšov bude hrát velimský Novák a to bude určitě pro soupeře posila,“ uvedl Míchal. Holičtí mají soupeři z podzimu co oplácet.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Tesla Pardubice B (8. místo, 21 bodů) – Sokol Živanice (1. místo, 38 bodů). Neděle: 15 hodin, UMT Ohrazenice.
Rostislav Němeček, trenér Tesly Pardubice B: „Na podzim se nám zápas v Živanicích vůbec nepovedl, snad v odvetě budeme důstojnějším soupeřem. Z kádru odešli oba Horákové, zraněn je Hlaváček. Na post stopera určitě přijde někdo z A týmu, zřejmě Koblížek.“ Milan Šmarda, trenér Živanic: „Před zítřejším duelem máme dva hráče, se kterými nemohu počítat – jsou to Kašpar a Daněk. Na podzim jsme soupeře přestříleli, snad se střelecky prosadíme i v neděli na ohrazenické umělce.“

FK AS Pardubice (2. místo, 32 bodů) – SK Polička (12. místo, 16 bodů). Neděle: 12.45 hodin, hř. Ohrazenice.
Nově složený tým FK AS změří síly se soupeřem, kterého v útoku posílil Zvěřina z Litomyšle. Paradoxem je, že proti sobě nastoupí stříbrní z ME v sálovém fotbalu – pardubický Šmeral a V. Král z Poličky.