Dravý svěží vítr… Mezi zatím stoprocentní první čtyřkou figurují hned tři týmy, které od loňska přibyly. Vydrží tempo až do konce?

Újezd – Opatovice 2:3
Chodit pozdě se nevyplácí! To už jistě vědí fanoušci v Újezdu, kde měl sobotní duel velmi živý začátek. Již ve druhé minutě se radoval z gólu domácí Dvořáček, jehož bombu z 35 metrů zastavila až síť v bráně. Hned záhy ale odpověděly Opatovice mincí stejného ražení. Otěže utkání však poté převzal hostující Balog, jenž sám v minulosti oblékal dres Újezdu. Nejdříve v první půli stav otočil, aby jej v dějství druhém dále navýšil. Domácí sahali po vyrovnání po kontaktní brance Koblížka, jenže Guldán už více nepustil.
Fakta – branky: 2. Dvořáček, 83. Koblížek – 25. a 55. Balog, 3. Richter. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 2:2. Diváků: 120. Poločas: 1:2. Újezd: Jandák – Sobotka, Černý (46. Strnad), Vohralík, Rambousek, Bendžík, Koblížek, Petříček, Filipi, Dvořáček, Huňáček (61. Hladík). Opatovice: Guldán – Jičínský, Baloun, Kovařík, Jozíf, Valenta (66. Krsek), Hanovec, Jánoš (89. H. Bartoníček), P. Bartoníček, Balog, Richter (90. Daňhel).

L. Bohdaneč – Dříteč 3:1
Výsledek tak úplně neodpovídá skutečnému stavu na hřišti. Přestože šla Dříteč po první šanci do vedení, další příležitosti si nepřipravila. Naopak domácí stačili rychle srovnat a nebýt zahozených šancí, mohli už v poločase slavit jasné vítězství. Zoufalí hosté se prezentovali nervózní hrou, o čemž svědčí šest žlutých karet korunovaných vyloučením Zollmana v závěru.
Fakta – branky: 31. a 59. Kvapil, 69. Baldrych – 26. Kušnír. Rozhodčí: Májek. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (90. Zollman). Diváků: 200. Poločas: 1:1. L. Bohdaneč: Vlček – Lánský (84. Žurek), Škopek, Kopřiva, Rössler (70. Karela), Kvapil (81. Virt), Jarosz, Rogovik, Baldrych, Flekr, Zackl. Dříteč: Frinta – Bednář, Drahokoupil, Vrážel (75. Voženílek), Zollman, Klofanda, Kroupa, Kušnír (72. Jezdinský), Hrůša, Nedvěd (57. Trojan), Pečínka (74. Mužík).

Moravany B – Ostřešany 0:2
Setkání dvou letošních nováčků nabídlo kvalitní kopanou. Nápor domácích hatila střelecká impotence, což osud ztrestal Hodásovou trefou od půlicí čáry. Na výhře Ostřešan má lví podíl gólman Jahelka, který v bráně čaroval.
Fakta – branky: 36. Hodás, 81. Vácha. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 2:0. Diváků: 180. Poločas: 0:1. Moravany B: Raba – Kopták, Kubík, Půlpán, Sokol – Hynek, Král, Bakeš, Hlaváček – Branda, Švadlenka. Střídali: Kopečný, Horák, Smejkal. Ostřešany: Jahelka – Novák, Půlpán, Paštyka, Tejnecký – Vácha, Doležal, M. Moravec, Drbohlav – L. Moravec, Hodás. Střídali: Dufek, Křivka, Vilím, Hošek.

Dašice – Křičeň 3:1
Domácí borci se sice hojně snažili o dobývání křičeňské svatyně, mnoho šancí ale přišlo vniveč. Díky jejich laksnosti tak padla gólová pojistka až v závěru.
Fakta – branky: 36. O. Vajer, 54. J. Englich, 82. L. Kučera – 64. Blažek. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (78. Pleskot). Diváků: 70. Poločas: 1:0. Dašice: Černohubý – L. Vajer, O. Vajer, Hora, P. Kučera – J. Vajer, V. Englich, Šibal, O. Šmejda – J. Englich, Buchtele. Střídali: L. Kučera, Hegar, Šafařík. Křičeň: Pleskot – Půlpán, Hackenberg, Ginter – Malý, Hanzl, Pilc, Blažek – Šprync, Biath, Koki. Střídali: Štěpánek, Soukup.

Roveň – Srch 1:5
Zlomovým prvkem střetnutí byl skvělý nástup Srchu do druhého poločasu. Vždyť během šesti minut vsítili hosté čtyři branky! Dvěma zásahy se na úspěchu podíleli střelci Vojíř s Doležalem.
Fakta – branky: 45. Pekárek – 20. a 49. Vojíř, 51. a 55. Doležal, 53. Kopecký. Rozhodčí: Jakoubek. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (89. Bárta). Diváků: 80. Poločas: 1:1. Roveň: Baláš – D. Král, Roček, Šándor, Mikuláš – Kašpar, Pekárek, Vach, Žatecký, Kaplan – Absolon. Střídali: Dušek, R. Král, Sluka, Koláček. Srch: Mičjan – Víšek, Brož, Hurta, Kršák – Nikl, Doležal, Kopecký, Tměj – Bárta, Vojíř. Střídal: Mužík.

Holice B – Rosice 2:3
Holičtí měli v úvodu střetnutí rozhodně navrch. Z řady příležitostí se jim však v gól povedlo přetavit jen jednu, čehož Rosice využily. Poté, co hosté do poločasu skóre otočili, měli hru pod kontrolou.
Fakta – branky: 30. Lát, 88. Ručka – 38. M. Bartoš, 40. Jan Růžička, 56. Jiří Růžička. Rozhodčí: Čermák. ŽK: 1:0. Diváků: 100. Poločas: 1:2. Holice B: M. Bareš – Stehlík, Ručka, R. bareš, Kejř, Tláskal, Fotul, Machatý, Lát, Šándor, Hlava. Střídali: Flachs, Stárek, Vrátil, Vančura. Rosice: Nahálka – Voleský, Červenka, Pozdník, Pešek, Hovorka, Rogovig, Jiří Růžička, Šebek, M. Bartoš, Zelinka. Střídali: Pipek, Jan Růžička, F. Bartoš.

Nemošice – Přelouč B 6:1
Domácí nenahlásili fakta k utkání. Čerpáno z IS FAČR.
Fakta – branky: 20. a 76. Michňák, 9. Linha, 40. Koblížek, 60. Libánský, 86. Vítek – 57. Štainer. Rozhodčí: Derner. Žluté karty: 2:0. Poločas: 3:0. Nemošice: Dufek – Pavlíček, Vaculík, Koblížek, Hofman, Kostka, Libánský, Linha, Mareček, Michňák, Vítek. Střídali: Granec, Polanecký, Kreml, Cimburek. Přelouč B: Vašíček – Havlas, Tesák, Kmoníček, Štainer, Beránek, Volejník, Linhart, Hataš, Bendžík, Školník. Střídali: Jedlička, Horák, Hruška.