SK Holice – FK Kolín 1:2 (1:1)

Góly: 36. Kopřiva – 33. J. Štoček, 76. vlastní (Peřina).

Již při rozcvičování si obnovil zranění holický Dvořák a domácí kouč musel sáhnout ke stejné sestavě, s jakou se prezentoval v týdnu v Ovčárech. Na domácí jakoby padl stín v podobě nečekáné ztráty tvůrce hry a s tímto faktem se nedovedli v úvodu zápasu vyrovnat. Do čistých gólových šancí se dostali kolínští J. Štoček a Svoboda, ale Antošík v holické brance svůj tým v těchto fázích podržel. Hra domácího celku byla nepřesná, v ofenzívě málo nebezpečná. V osobních soubojích měli hosté navrch.

Ve 33. min. z levé strany zacentroval Felcman, na míč si vzorově naskočil J. Štoček a kolínští vedli 1:0. O chvíli později zahrával standardku D. Velínský a T. Kopřiva míč uklidil do kolínské sítě 1:1. Od tohoto okamžiku hosté jakoby vypadli z role. Holičtí se konečně dostali do hry a svého soupeře zatlačili do obrany. Ve 40. min vniknul ve vápna Jiroušek, byl nedovoleně atakován, ale penalta se kupodivu nekopala, naopak Jiroušek uviděl za udajné filmováni žlutou kartu… To byl naprosto klíčový moment zápasu.

Po změně stran byli fotbalovější hosté v mírné převaze, ale zápas spěl k remízovému rezultátu. Domácím však začali zjevně ubývat síly a když už Holičtí chystali střídání D. Velinského, ten zbytečně ve středu pole fauloval a byl ze hry s červenou kartou vyloučen. Hosté měli dvacet minut početní převahu. Přesto se Myšákovi povedl průnik do velkého čtverce soupeře, byl však poněkud nepochopitelně ve vápně zkosen, ale sudí Doležel míč vytáhl nepochopitelně dobré tři metry z vápna do pole.

Byl to již druhý sporný moment zápasu, který mohl výrazně ovlivnit vývoj tohoto duelu. O minutu později odvracela obrana hostí míč téměř z brankové čáry. Kolínští ale z následného protiútoku udeřili. Svoboda uvolnil Štočka, jehož přizemní centrovaný míč si Peřina nešťastně usměrnil do vlastní sítě. Holičtí již na vyrovnání neměli síly, soupeř taktickou hrou držel míč pod svou kontrolou a ještě mohl nejméně dvakrát skórovat.

Kolínští udělali v utkání pořádný krok k záchraně, zatímco Holice ani pátý jarní zápas nevyhrály a o záchraně již mohou jenom snít. Za zamyšlení však stojí, proč v každém jarním duelu jsou holickým soupeřům tolerovány sporné i zjevné penaltové zákroky a tudíž Holicím zapovězeny pokutové kopy. Kolínský trenér Bohuslav Pilný si po utkání oddechl:

„Spokojen jsem jen se ziskem bodů. Mimo úvodních deseti minut, kdy jsme si připravili tři šance, jsme neměli potřebný pohyb. Hodně nám napomohlo vyloučení D. Velinského, navíc na domácí padla únava ze středeční dohrávky v Ovčárech. Nemáme to lehké. Desetibodový odpočet nám velí v každém zápasu vyhrávat.

Domácí kouč František Dvořák:

"V poli nám citelně chyběl režisér hry, Kolín byl ve středu pole silnější. Když Kopřiva vyrovnal, soupeř byl zranitelný, další gól v této fázi hry by nám hodně pomohů. O to víc mně mrzí, že sudí odpustil Kolínu penaltu za faul na Jirouška. Po změně stran nám již chyběly síly. Všichni hráči měli v nohách duel v Ovčárech…“