Pardubice ale nedostaly ani metr hřiště zadarmo. Důležité pro vývoj zápasu bylo, že už na začátku viděl sudí stažení Sklenáře ve vápně a Jeřábek dostal z penalty domácí tým ve 4. minutě do vedení. Snaživá Plzeň byla blízko vyrovnání ve 14. minutě. Krmenčík se zjevil sám před Shejbalem, kroutil míč okolo něj do branky, ale nakonec vymezený prostor netrefil. Pardubičtí mohli potvrdit vedení v nastavení první půlky, když Hundák z pravé strany našel krásnou zpětnou přihrávkou Rešetára, jehož placírka mířila do brány, jenže na poslední chvíli mu do střely skočil obránce Nový.

Klid na domácí kopačky přinesla až 54. minuta a gólový koníček Proroka po rohovém kopu Hundáka – 2:0.
Pardubice měly v 71. minutě kopat ještě druhou penaltu, ale ruku Matase nakonec rozhodčí Moník vytáhl před vápno.

Plzeň hrozila hlavně po aktivní pravé straně, ovšem nabídky Mudry zůstaly dvakrát nevyslyšeny. Nejdříve tři jeho spoluhráči míč netrefili, podruhé jeho přízemní centr sice našel Kůžela, jenže od něho se míč jenom odrazil.

V závěru mohl svoje střelecké trápení porušit nejlepší pardubický kanonýr Petrus, jenže šestnáctý zásah nepřidal. Po nadýchaném centru se k hlavičce byť jen o centimetry nedostal. V poslední minutě dotlačil ještě třetí míč do plzeňské branky domácí útočník Brychta.

Česká fotbalová liga – předehrávka 34. kola:

FK Pardubice – FC Viktoria Plzeň B 3:0

Fakta – branky: 4. Jeřábek z pen., 54. Prorok, 90. Brychta. Rozhodčí: Moník (Trutnov) ŽK: 0:4 (Matas, Hrošovský, Mudra, Nový). Diváci: 420. Poločas: 1:0.

Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Voženílek – Hundák (67. Jarosz), Řezníček, Jeřábek, Rešetár (55. Petrus) – Brychta, Sklenář (78. Kopřiva).
V. Plzeň B: A. Mandous – Nový, Matas, Růžička, M. Mandous – Mudra, Hoffmann, Hrošovský, Dvořák – Krmenčík (64. Beránek), Mandula (55. Kůžel).