Tohle asi nikdo nečekal. Když už uplynula jedna minuta nastavení a diváci na tribuně už pomalu začínali balit, Pardubice kously. Dorážka Adama Fouska znamenala vítězství 1:0.

„Soupeře je mi trochu líto. Teď pojedou čtyři hodiny nasr… domů," trefně poznamenal domácí kouč Jaroslav Míchal. Každý tým měl jednu tutoku, karvinský Sivrič ale napálil jen břevno, Fusek zase hlavičkoval slabě do náruče brankáře. Zápas s nudnou první půlkou a živější druhou spěl k bezbrankové remíze.

Pak to ale přišlo. Dominik Fusek se v nastavení prohnal kolem Dreksy, ten ho před vápnem sestřelil a Pardubice dostaly výhodu trestného kopu. „Trenér mi pořád říká, ať to nesekám pořád pod sebe, ale jdu do dlouhé kličky, tak jsem ho poslechl," rozpovídal se o klíčovém momentu Fusek.

Trenér Krejčí z lavičky řval, ať ostatní nechají míč Kimovi. Kolega Míchal zase, ať hráči doráží.

Splněny byly obě podmínky. Střelu Kima brankář Pindroch jen vyrazil před sebe, Fousek u něj byl nejdříve a napálil míč do sítě. Rozhodčí pak okamžitě zápas ukončil. „Tohle je Kimova přednost, umí vypálit jinak než ostatní hráči, jeho střela se těžko chytá a zase se to potvrdilo," zářil spokojený Míchal.

Pardubice – Karviná 1:0Fakta – branky: 90. +2 Fousek.
Rozhodčí: Nenadál – Kříž, Černý.
Žluté karty: 1:2 (Kim – Šisler, Dreksa).
Diváci: 622.
Poločas: 0:0.
FK Pardubice: Frydrych 3 – Šejvl 5, Kopřiva 6, Vencl 6, V. Kakrda 6 – Kim 5, Řezníček 6 (87. Kayamba), Kudrna 6, Fousek 6 – Jeřábek 6 – Petráň 5 (63. Fusek).
MFK OKD Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Fiala (81. Panák), Šisler, Budínský, Sedlák (63. Glaser), Moravec – Urgela (46. Sivrić).