Narodil se zázrak! Pardubice zařízly Teplice, porazily je 3:0 a vyšouply je z poháru. Postup si vystřelily dvěma góly v prvním poločase. Hrály báječně.
Že mají Východočeši ve Fotbalové národní lize problémy dávat góly? Neřekli byste. Vepředu kousaly jak pořádně vytočená kobra, vzadu se obešly bez kopanců.

Tým trenéra Jiřího Krejčího podal výkon roku. Válel. „Byl to od nás velmi dobrý zápas s nasazením bojovností a byly tam i fotbalové věci," chválil kouč svůj soubor.
Teplice porážku musely kousat hodně těžko.
Ne, soka nepodcenily, nehrály profesorský fotbal, snažily se dupat naplno. Ale tohle byl zkrátka pardubický den. Fousek vystřihl housle Matulovi, Jeřábek dokázal obejít tři hráče po sobě, Petráň zlomil střelecké prokletí z FNL…

Kouč David Vavruška mohl u své lavičky povzbuzovat i nadávat. Ale všechno marné. Když už hosté brankáře Frydrycha překonali, měli v koncovce pech.

Favorit schytal v první půlce dvě facky.

Nejdřív se prosadil Michal Petráň. V 6. minutě se otočil kolem stopera a ostrou ránou pod břevno překonal teplického Slavíka poprvé.

Druhý zásah přidal Tomáš Pospíšil. Z pozice levého beka se šikovně zatoulal až na pravou tyč, kde ho našel Adam Fousek. Teplice si koledovaly ještě o třetí kousek, jenže Řezníček míč na dlouhou nohu netrefil. „Náš druhý gól se mi hodně líbil. Pospíšil vyřešil celou situaci senzačně. To byl moderní fotbal," radoval se Krejčí. Prvoligový tým byl nebezpečný jenom po standardních situacích. Jinak dlouho neměl nic.

Do druhého poločasu udělal teplický trenér Vavruška dvě změny. Do hry poslal Štěpána Vachouška s Romanem Potočným. Cíl byl jasný, smazat manko a rozstřílet Pardubice.

Nevyšlo to. Tutovku měl Táborský, zívala na něj prázdná branka, ale se střelou tak dlouho váhal, až mu pod nohy vletěl Kopřiva a míč sebral. Potočný pak trefil tyč.

Jinak se Východočeši nenechali zatlačit. Teplice si s nimi moc nevěděly rady. Navíc inkasovaly ještě jednou. Krejčí poslal na hřiště čerstvého Valentu, který přidal třetí gól.

Po porážce 1:4 v Ústí nad Labem si Pardubice spravily chuť. Předvedly svoje maximum. Po debaklu ve FNL přitom od kouče prý hráči schytaly pěkný klystýr. „Na tréninku jsem jim řekl, že to není žádný řvací den. Ale že zkrátka musíme jít za tím víc. Jestli nejsme schopni vyhrát na 5 šancí, musíme jich mít sedm. Chtěl jsem kluky povzbudit," komentoval svůj bouřlivý proslov Krejčí.

Čtvrté kolo MOL Cupu se hraje už klasickým pohárovým systémem doma – venku. Dvojice se budou teprve losovat. „I když to bude pro náš úzký a mladý kádr náročné, přál bych si co nejatraktivnějšího soupeře," prozradil pardubický Krejčí.

První gól? Máš to za „pětikilo"

Vzal kladivo a zabušil třetí hřebík do teplické rakve. Devatenáctiletý Patrik Valenta dal premiérový gól za Pardubice a rovnou v takovém zápase. „Je to sen. Mám velkou radost, že se mi to povedlo zrovna teď. Je bomba, že jsme postoupili," jásal. Na hřišti se objevil v 68. minutě. „Měl jsem držet míče, to se mi moc nepovedlo. Tady jsem zklamal," nelétal v oblacích. Gól by měl ale u trenéra Krejčího všechno vyžehlit. „Snad jo," usmál se. Spoluhráči mu už taky hned na hřišti oznámili, na kolik ho první trefa vyjde: „Kluci mi říkali, že bude za pětikilo. Ale nedá se nic dělat, splatím to," rád do klubové kasy peníze nasype.

Pardubice – Teplice 3:0
Fakta – branky: 6. Petráň, 33. Pospíšil, 85. Valenta
Rozhodčí: Kocourek – Fišer, Arnošt.
ŽK: 1:2 (Fousek – Matula, Potočný).
Diváci: 1034.
Poločas: 2:0.
FK Pardubice: Frydrych – Vencl, Pospíšil, Kopřiva, Šejvl – Kim, (64. D. Pánek), Kudrna, Řezníček (81. Kovář) Jeřábek, Fousek – Petráň (68. Valenta). Trenér: Jiří Krejčí.  FK Teplice: Slavík – Hora (46. Potočný), Hošek, Jablonský, Krob – Matula (46. Vachoušek) – Vondrášek, Breite, Táborský (71. Kapolongo), Fillo – Bratanovič. Trenér: David Vavruška.