Bronz je lesklý kov. Ještě nedávno se zdálo, že se k tvářím pardubických fotbalistů jeho zář odrážet nebude ani náhodou. Jenže po čtyřech výhrách v řadě k němu mají blízko. Momentálně na třetí místo ztrácejí jen bod.
Na druhou stranu má FK ve zbývajících kolech těžký los. V příštích dvou duelech se představí na Moravě. Dnes v Holici a v sobotu ve Zlíně. Tedy na půdě soupeřů, kterým jde prakticky o stejný cíl.
Dnes 17.00: HFK Olomouc (6. místo, 41 bodů) – FK Pardubice (4. místo, 42 bodů).

Karty před utkáním jsou rozdány jasně. Holický klub doma body nerad rozdává (4. místo a 26 bodů v této tabulce) a Pardubice jsou největšími „zloději". Venku již uloupily 22 bodů a v této činnosti jsou z celé FNL nejpilnější.
„Jedeme hrát na půdu velice silného soupeře, který v domácím prostředí předvádí velice kvalitní výkony a ztrácí body jen minimálně. Domácí určitě nic nepodcení. Ani to, že v minulém kole dostali od Karviné sedm branek na tom nic nemění. Spíše naopak, hráči budou chtít odčinit tuto prohru," míní pardubický trenér Martin Svědík.

Na podzim jeho svěřenci doma prohráli 0:1. Do paměti se tento zápas jistě vryl Martinu Tischlerovi.
„Je to hodně nepříjemný protivník, který na nás vytáhl obranu hodně vysoko a nám to dělalo problémy. Hlavně při rozehrávce. A pochopitelně mi také uvízlo to, že jsem musel po vyloučení brankáře Shejbala mezi tyče a čelil jsem penaltě, kterou však soupeř neproměnil. Když bude potřeba, postavím se mezi tyče znovu," směje se pardubický obránce.
A dobrá zpráva pro fandy. Utkání mohou sledovat z obrazovky klubového webu!