Své Přelouči vystřílel historický postup do krajského přeboru. Jedenadvacetiletý kanonýr Josef Janecký si ale ale soutěž nezahraje.

Třicet jedna gólů učarovalo  pardubické vedení. Hodilo laso a talentovaný snajpr se začal připravovat s druholigovým týmem. „Vůbec jsem nepočítal, že bych nějakou takovou šanci mohl vůbec dostat," přiznal Janecký pro pardubický web.
„Má velmi dobré atletické předpoklady, je rychlý, dynamický a neměl problémy se přizpůsobit přípravě po fyzické stránce," hodnotil mladého útočníka pardubický trenér Martin Svědík.

Zároveň ale naznačuje, že před ním stojí ještě hromada tvrdé práce: „Zatím totiž nedokáže využít svých předností  na hřišti naplno. Je to ale otázka času. Za pět minut dvanáct se přesunul do vyššího fotbalu,  I. A třída by mu nic navíc už dát nemohla. Jestli bude pracovat, posun nahoru u něho přijde."

Janecký o sobě dal v přípravných zápasech vědět. Potvrdil pověst bombera, nasázel pět gólů. „Čich na góly má od Boha. Je jedno, jestli dáte  31 gólů v I. A třídě nebo v okresním přeboru. Musíte v sobě něco mít, abyste takovou věc dokázali. Teď bude jenom na něm, jak vstřebá různé taktické věci, kde má logicky mezery" tvrdí kouč Pardubic.

A kdy dostane snajpr z Přelouče šanci ve druhé lize? „Nechci předbíhat. Určitě ale nepustím do zápasu hráče, který na to nebude připravený. Předpoklady má, ale musí na nich hodně pracovat," naznačuje Svědík.

Co na to Janecký? Výzvu přijímá, sen je blízko a nevzdá se ho: „Když už jsem dostal šanci zapojit se do přípravy, je můj cíl jasný. Druhou ligu bych si rád zahrál."