Posila Sidy Niang ukázala své kvality. Fotbalisté Pardubic porazili v přípravném utkání na druholigové boje účastníka ČFL z Dobrovice 2:1 a africký ofenzivní hráč se blýskl gólem a přihrávkou.

Dobrovice – Pardubice 1:2
Niang na přírodním trávníku v Předměřicích nad Jizerou odehrál více než hodinu. Pohyboval se na hrotu a už ve 25. minutě vstřelil vedoucí gól. Těsně před přestávkou pak nahrávkou vybídl ke skórování V. Kakrdu. Dobrovice následně snížila. Pardubice měly výraznou převahu, ale výsledek se už nezměnil.
Fakta – Branky: 43. Boček – 25. Niang, 41. V. Kakrda.
Poločas: 1:2.
Pardubice: Knobloch – Prokopec (46. Šejvl), Pospíšil, Vencl, V. Kakrda – Fusek (46. Kim), Řezníček (46. Kayamba), Kudrna (46. Kovář), Jeřábek (67. Řezníček), Fousek (46. Petráň) – Niang (67. Fousek).
Další zápas pardubičtí fotbalisté sehrají příští sobotu s rezervou Sigmy Olomouc.

„Naučím se řeč a bude to ještě lepší"

Jeden gól dal, na druhý nahrál. Útočník SIDY NIANG se v Pardubicích uvedl skvěle, výrazně se podílel na výhře nad Dobrovicí 2:1.

„V první řadě je důležité, že jsme vyhráli. Hráli jsme kompaktně, byl to týmový výkon, drželi jsme pohromadě. 
A mám radost, že můj gól rozhodl o výsledku," povídal pro klubový web dvaadvacetiletý rodák ze Senegalu, který naposledy působil v německém týmu TSV Mnichov. V Pardubicích je zatím krátce, ale první dojmy jsou dobré.

„V týmu se mi líbí. Pochopitelně je to těžké, protože zatím neznám dobře jména spoluhráčů, ale budu se snažit naučit řeč a pak to bude ještě lepší," slibuje Niang, který má v plánu vyrazit i na prohlídku východočeské metropole.
„Chystám se na prohlídku města, ale zatím jsem na to neměl moc času," přiznal.