Jak už se asi stává tradicí, úvody sezon se nám prostě nějak nedaří… Tu jarní jsme začali špatně herně i výsledkově. No a když se k tomu přidala nedisciplinovanost, museli jsme tvrdě a nekompromisně zasáhnout. V oblasti, kde to hráče nejvíc bolí.

A mělo to účinek. Bodově jsme se chytili ve třetím kole v Poličce. Pak jsme se herně zvedali každým zápasem. Velice dobré utkání po taktické stránce jsme odehráli ve Slatiňanech, kde jsme získali velice důležité tři body. Poté jsme střídali horší výkony s lepšími.

Někdy to bylo za tři body, jindy po penaltách za dva. Parádní výkon jsme odehráli proti Chrudimi, kterou jsme deklasovali, jak výsledkem, tak hrou. V dalším kole ovšem přišlo vystřízlivění, když jsme dostali čtyři branky v Třemošnici a body vybojovali až v penaltách. Tato disciplína nám hlavně v jarní části soutěže přinesla hodně bodů. Vyzkoušeli jsme si ji pětkrát a vždy úspěšně (úsměv).

Jelikož naším cílem bylo vítězství v soutěži, měli jsme štěstí v tom, že bodově ztráceli i naši konkurenti v boji o krajský titul. Proto se ke konci ročníku strhla nádherná bitva. Vždyť o celkový primát bojovaly v posledním dějství hned čtyři manšafty.

Nemuseli jsme kluky motivovat, ale sami jsme viděli, že nám docházejí síly. Nedařilo se nám fotbalově, každý bod jsme museli vydřít. Proto patří hráčům velké poděkování, ač to fotbalově skřípalo a my je kritizovali, tak nakonec to první místo opravdu vybojovali. Jak už jsem několikrát prohlásil, měli jsme silný a vyrovnaný kádr. Vlastně bylo jedno, koho na hřiště pošleme. Věděli jsme, že tým neoslabíme.

A proč jsme nakonec nevzali postup do divize? Tuto otázku jsme ke konci soutěže dostávali snad každý den, odpověď byla vždy stejná: NEMÁME ZÁJEM! Tato soutěž je o hodně kvalitnější, většina kádru by na ni neměla. Navíc si myslím, že je to soutěž, která nemá morální hranice.

Proto bude lepší hrát fotbal v krajském přeboru a mít z něho potěšení . Dál zapracovávat mladé hráče do základní sestavy.

Vzhledem k tomu, že jsme se s kolegou Romanem Kyralem rozhodli ukončit angažmá v Holicích, chtěl bych poděkovat za skvělou spolupráci realizačnímu týmu, vedení a hlavně všem klukům se kterými byla radost spolupracovat. Prožili jsme tu nádherné téměř tři sezony, na které budeme s radostí vzpomínat.

SK Holice
Celkem
1. místo, 30 zápasů, 18 výher, 8 remíz, 4 prohry, skóre 86:39, 70 bodů
Podzim
1. místo, 15 zápasů, 10 výher, 3 remízy, 2 prohry, skóre 48:19, 36 bodů
Doma
3. místo, 15 zápasů, 9 výher, 5 remíz, 1 prohra, skóre 44:10, 37 bodů
Venku
1. místo, 15 zápasů, 9 výher, 3 remízy, 3 prohry, skóre 42:29, 33 bodů
Penalty
Celkem: 8:0, doma: 5:0, venku: 3:0
Nejlepší střelci
24 – Václavek, 15 – Kopřiva, 13 – T. Jedlička, 9 – J. Jedlička, 8 – Hanč