Modní trend letošního jara? Jasnou jedničkou je umělá tráva! Na té přírodní se totiž vlivem arktického počasí nedá hrát. Hřiště připomínají permafrost, tedy trvale zmrzlou půdu, která je k vidění v tundrách. A tak, aby se letošní sezona nedohrávala v červenci, musejí týmy chtě nechtě na umělku. Kdo jí nemá, nehraje…

Sobota 15.00: 1.FC Žamberk (10. místo, 17 bodů, skóre 17:30) – Sokol Moravany (11., 16 b., 19:31). Na podzim: 2:2.
Milan Bakeš, trenér Moravan: „Máme co do činění se soupeřem, který je na tom bodově podobně jako naše mužstvo. A z tohoto hlediska se důležitost utkání zvyšuje. Pokud nechceme ztratit kontakt s týmy před námi, nesmíme odjet s prázdnou. Nepříjemné ovšem pro nás je to, že se zase hraje na umělé trávě. Tentokráte v Letohradu, kde žamberečtí  hráči strávili většinu své zimní přípravy. Nezbývá nám ale nic jiného, než se s tímto vyrovnat. Věřím, že získáme nějaké plusové body. Náš kádr sice není ani nyní úplně kompletní, avšak oproti utkání v Chrudimi je už z čeho vybírat."                        
Tip Deníku: 0

Sobota 17.30:  SK Masokombinát Polička (15., 12 b., 10:28) – FK Přelouč (16., 11 b., 13:31), UMT Svitavy – Lány. Na podzim: 0:0.
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Na poslední chvíli došlo ke změnám v kádru. Potvrdilo se, že zranění Kocha je vážné a na jaře si nezahraje. A to je pro nás obrovská ztráta. Dále se vrací do FK Pardubice Mandutz, ale opačným směrem k nám přichází Táborský. I tato změna je pro nás dost citlivá, protože jsme neměli čas Honzu zapracovat do sestavy.Vzhledem k těmto problémům a pauze vynucené odvolanými zápasy, mám ze zápasu v Poličce obavy. Vím, že každé utkání je pro nás důležité, nicméně toto obzvlášť. Proto budu od týmu požadovat maximálně zodpovědný výkon, který by vedl k získání alespoň bodu."
Tip Deníku: 1

Neděle 15.00: MFK Chrudim B (2., 32 b., 38:20) – FK Pardubice C (6., 26 b., 28:17), UMT V Průhonech. Na podzim: 2:1.
František Kovárník, trenér Pardubic C: „Čeká nás velmi silný soupeř, který patří mezi nejtěžší v celé soutěži. Sestavu budeme tvořit po utkání A mužstva a zcela jistě využijeme některé dorostence. Utkání s tímto protivníkem bývají velmi náročná. Takže jakýkoliv zisk bodů by byl pro nás motivací do dalších utkání."  
Tip Deníku: 0

Neděle 15.00: FC Hlinsko (4., 30 b., 31:21) – Sokol Živanice (8., 23 b., 32:26). Na podzim: 0:2.
Na základě panujících klimatických podmínek a po dohodě klubů utkání odloženo na 17. dubna v 17.30 hodin.