„Z prvního zápasu mám dobrý pocit. Porvu se o to, abych tady mohl být,“ říká šestadvacetiletý fotbalista.

Byl váš přesun do Pardubic takovou bleskovou akcí?
Bylo to hodně rychlé. V pátek ráno jsem se probudil a měl jsem zmeškaný hovor od pana Grussmanna z Opavy, abych za ním rychle běžel. Řekl mi, že o mě Pardubice projevily zájem a chtěly by mě vidět. Pro mě to byl jasný signál, byl jsem pro. V Opavě jsem měl složitější pozici, bavil jsem se o tom i s trenérem, a tak jsem neváhal. Dopoledne jsem ještě odtrénoval v Opavě a v sedm večer už jsem byl v Pardubicích na nádraží, kde mě vyzvedl pan Zavřel (sportovní ředitel).

V Pardubicích jste tedy nestihl žádný trénink a skočil hned do zápasu…
Je pravda, že jsem kluky poznal až před utkáním s Jihlavou. Musím říct, že to bylo super, zápas jsem si moc užil. Kluci jsou výborní, mají skvělou partu, moc mi na začátku pomohli.

Nevznikly nějaké úvodní problémy v komunikaci přímo na hřišti?
Sám jsem byl překvapený, jak komunikace s novými spoluhráči bezvadně probíhala. Myslím, že veškeré zajišťování a posuny jsme zvládali dobře. Opticky jsme byli více na balonu. Přišlo mi, že si rozumíme. O to více to bylo jednodušší.

A není vám trochu líto opustit Opavu, která bude hrát na jaře o postup do první ligy?
Nechci na to moc pohlížet. Myslím, že i Pardubice jsou hodně vysoko. Už na podzim kluci ukázali, že se můžou rvát o ta vyšší místa. Já to moc nevnímám, chci hrát fotbal. A pokud můžu Pardubicím pomoci, tak to rád udělám. O to mi jde.

Dva zápasy napoví. Bude se stěhovat?V minulém ročníku hrál v dresu Opavy i v obou zápasech s Pardubicemi, na podzim již Tomáš Čelůstka tolik prostoru ve větší konkurenci nedostával. Ve FNL si připsal tři starty. „Rozhodli jsme se, že Tomáše uvolníme do jiného klubu, aby více hrával. Zájem o jeho služby projevily Pardubice, které ho chtějí vidět ve dvou zápasech,“ řekl generální manažer SFC Opava Alois Grussmann.
Tento týden na východě Čech trénuje, v sobotu odehraje další zápas. Zůstane v Pardubicích?