Utkání, na které se tolik těšil, fotbalové Pardubice prohrály 0:1. Na hřišti slavili jeho nedávní spoluhráči z Opavy. Právě ze slezského klubu Čelůstka na východě Čech hostuje, i přesto mohl do zápasu zasáhnout.

Jaké to pro vás bylo, když jste nastoupil proti Opavě?
Zvláštní. Už když jsme vyběhli na rozcvičku, tak ten pocit byl opravdu zvláštní. Jsem rád, že jsem kluky zase viděl. Diváci sledovali dobrý fotbal, jen si myslím, že jsme si nezasloužili prohrát. To mě mrzí.

O to více, když vidíte, jak vaši nedávní spoluhráči slaví s fanoušky?
To víte, že mi to je líto. Jsem rád, že se klukům v Opavě teď daří, ale i já nyní zažívám krásné období tady v Pardubicích.

Vyhovuje vám hostování v Pardubicích?
Rozhodně, kabina mě hned přijala. Musím říct, že tady vše šlape na výbornou. S klukama si rozumíme na hřišti, pro mě to bude opravdu perfektní půlrok.

Nezaskočilo vás, že Opava neměla v prvním poločase žádnou šanci?
Hráči Opavy byli celkem na míči, my jsme se snažili hrát z bloku, což umíme dobře. Spíše mě zaskočilo, že jsme si vypracovali tolik příležitostí. Bohužel trápí nás koncovka, Opava naopak svou šanci využila.

Z duelu 2. fotbalové ligy Pardubice - Opava (0:1).
Pardubice držely lídra v napětí, Opavě k výhře jeden gól stačil

Co se vlastně stalo při této gólové situaci?
Dával jsem dlouhý míč dopředu, i když Michal Petráň si možná křikl, že to chce po zemi. Potom Opavští vyhráli souboj a otočili hru na svou levou stranou. Joel Kayamba se zbavil jednoho z hráčů, tím nás přečíslili do rozbité obrany a sehráli to perfektně.

Po výkonu, který jste předvedli, nemusíte mít hlavy dlouho dole. Je to tak?
To ne, mrzí mě to z toho pohledu, že jsem chtěl moc vyhrát. Ale za výkon proti Opavě se nemusíme stydět, naopak jsme podali jeden z nejlepších výkonů za tu dobu, co tady jsem.

V hledišti jste měl i podporu z rodiny, dokonce přijel bratr Ondřej, který hraje za turecký Antalyaspor. Po jak dlouhé době vás viděl hrát naživo?
Myslím, že naposledy v létě během přípravného utkání za Opavu.

V sobotu přitom hrál ještě zápas v turecké lize, že?
Ano, hrál, ale po utkání dostali nějaké volno, tak řekl, že přiletí, chtěl se na tento zápas podívat. Jsem samozřejmě rád, že tady byl.

Pár slov jste prohodili hned po utkání. Co na výkon říkal?
Jen mi řekl, ať nejsem smutný, že jsem se mu líbil. Znovu opakuji, kdyby byla alespoň remíza, tak bych byl o něco spokojenější. Takhle jsem z toho špatný.

Jeden z příznivců Pardubic se po konci utkání octl v poutech poté, co odmítl uposlechnout výzev policistů.
Fotbal s Opavou hlídali pro jistotu těžkooděnci