Východočeské derby zažijete z opačné strany. Těšíte se?
Lhal bych, kdybych řekl, že se netěším. Bude to pro mě něco nového, když nastoupím proti klukům, kteří byli dlouho mými spoluhráči. Známe se navzájem. Doufám, že třeba i tohle pomůže k tomu, abychom Hradec porazili.

Jaké to je se nyní chystat do Malšovic v roli hosta?
Myslím, že by to na mě nemělo nějak působit. Uvidíme, zatím takovou zkušenost nemám, vždy jsem tam zatím byl jako domácí hráč. Kabinu si určitě nespletu (usmívá se).

Když nastoupí hráči proti bývalému klubu, mají zvýšenou motivaci a chuť se ukázat. je to stejné i u vás?
Určitě se budu chtít ukázat a pomoci Pardubicím, abychom vyhráli. Domnívám se, že ještě nejsem tak starý hráč, jak si v Hradci mysleli.

Cítil jste v posledním týdnu ve vašem okolí zvýšený zájem o dnešní derby?
Většina známých se ptala, jak to bude v pondělí vypadat. I na to, jestli seženu nějaké volné lístky, protože v mém okolí je o zápas obrovský zájem. Je to znát i na zájmu médií, zápas navíc bude v televizi.

Jaká je nálada v týmu po pohárovém vyřazení v Písku?
Dá se říct, že hned po zápase jsme pohár hodili za hlavu. Penalty jsou loterie, tam už se může stát cokoliv. Vypadli jsme, nyní se soustředíme na druhou ligu. Od čtvrtečního odpoledne se chystáme na derby. Snažíme se to hecovat tak, abychom si v pondělí přijeli do Hradce pro tři body.

Co by vás dnes mohlo nasměrovat k úspěchu?
Myslím, že ve fotbalovosti bychom se měli Hradci vyrovnat. Pokud budeme mít nasazení a bojovnost na vyšší úrovni než oni, tak se dočkáme odměny.

Shejbal: Jejich síla? Tým…

Na jaře dal ve dvanácti vystoupeních za Pardubice tři góly. V létě se Jan Shejbal vrátil z hostování do Hradce a dnes se ve druhé lize postaví týmu, který velmi dobře zná. „Nejsem Pardubák ani Hradečák. Jsem Roveňák. Mám v sobě naši vesnici,“ usmívá se hráč, jenž prošel mládeží Hradce i Pardubic.Na jaře dal ve dvanácti vystoupeních za Pardubice tři góly. V létě se Jan Shejbal vrátil z hostování do Hradce a dnes se ve druhé lize postaví týmu, který velmi dobře zná. „Nejsem Pardubák ani Hradečák. Jsem Roveňák. Mám v sobě naši vesnici,“ usmívá se hráč, jenž prošel mládeží Hradce i Pardubic.

Je pro vás derby extra zápas?
Beru to stejně jako jindy. Ale ne, bude to zajímavější. Znám se se všema klukama z Pardubic, vždyť jsem tam strávil mládí. Mám rád kluky v Hradci i Pardubicích. Každopádně to bude těžký zápas – a těžko se něčím vzájemně překvapíme.

Takže vás rivalita Hradec – Pardubice moc nebere?
Musím se přiznat, tu konkurenci moc neprožívám. Ani při hokeji. Ten jde totálně mimo mě. Jsem hokejový analfabet.

Na jaře jste v Pardubicích hostoval. Bylo to přínosné?
Samozřejmě, byl jsem rád, že jsem dostal příležitost hrát. Já vím, že je vztah Hradce a Pardubic někdy složitý, ale když jsem tam putoval, tak nikdy nebyl problém. Jsem rád, že kluby mají dobré vztahy.

Nyní jste ale v Hradci v základu. Vydržíte v něm?
Jsem strašně rád, že jsem dostal šanci. A snad to tak bude i při derby. Ve Znojmě jsem, doufám, trenéra přesvědčil.

Věří vám Karel Havlíček?
(usměje se) Nejsem si úplně jistý. Trenér se chová pořád stejně, není to tak, že by někomu dával najevo, že má jisté místo. V týmu nás je hodně na výběr.

V čem je síla Pardubic?
Kluci jsou dlouho spolu, mají dobrou osu týmu: stopeři, střed zálohy, útočníci. Hrají hlavně týmově, v tom je jejich síla.

Ale Hradec vypadá herně zajímavě, ne?
Nezažil jsem, abychom měli proti Táborsku takovou převahu. I proti Znojmu jsme byli lepší. Zatím nám to vždycky zkomplikuje nějaká minelka.