Červený balet tancoval s míčem

Pardubicko - Krajský přebor: Pardubické béčko žehlilo Českou Třebovou. Bodovali všichni naši zástupci

25.8.2015

Ilustrační fotografie.Foto: Deník

Červená je barva pekla. A to připravilo béčko České Třebové. Triko, trenýrky i stulpny. Domácí od červené oslepli, a tak si hosté mohli po vzoru Realu Madrid zatancovali s míčem. Tři body si ze „železné" Třemošnice odvezly i Moravany. Za to Holice i Přelouč šly do rozstřelu. Každý za jiné situace. První těsně před koncem vedení ztratil, druhý vyrovnával.

Holice – Polička 1:1, penalty 4:1
Václav Velinský, trenér Holic: „Sobotní zápas byla jedna velká ostuda! Dál to rozebírat nemá cenu. Snad jen… Nedaří se nám. Přitom máme stejný kádr. Jsou tu stejní hráči o kterých víme že fotbal hrát umějí, ale prostě to momentálně nejde. Navíc pokud si chlapci neuvědomí, že teď musí zapojit i jiné prvky, tak budeme body dolovat velice těžko i v dalších zápasech. Mám na mysli enormní nasazení, bojovnost. A hlavně musíme začít fungovat jako tým!"

Č. Třebová – Pardubice B 0:4
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Utkání se mi hodnotí velmi dobře. Měli jsme ho pod kontrolou a byli jsme ve všech herních činnostech lepší. Hráči plnili, co jsme si řekli a během dvou minut první půle rozhodli o naši výhře. Rozdílovým hráčem na hřišti byl Adam Fousek, který byl u tři našich branek. Dvakrát se gólově opět prosadil Martin Klátil, za což jsme hodně rádi. Za předvedenou hru chválíme ale celý tým. "

Slatiňany – Přelouč 2:2, penalty 4:3
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Pro nás je to velmi cenný výsledek. V prvním poločase domácí dominovali a kdyby ho vyhráli 3:0, nikdo by se nedivil. Jenže v těchto okamžicích nás podržel skvělý gólman Konvalina a tak jsme zůstali se soupeřem v kontaktu. Po přestávce už nás Slatiňany tolik nepřehrávaly. A když se nám podařilo vyrovnat byly chvíli i nervózní, což se ostatně na jejich hře projevilo. Ovšem i tak si šance vypracovaly. Jednu z nich využily a zdálo se být rozhodnuto. A to i proto ,že jsme v té době už hráli bez klasických útočníků, které jsme museli vystřídat. Nicméně posledních deset minut jsme zvládli výborně. Především díky dobře zahrávaným standardkám, které dělaly domácím velké problémy. V poslední minutě jsme po závaru před bránou jednu z nich dotáhly do gólového konce. Následné penalty jsme už poněkolikáté nezvládli což mě mrzí, ale to už by jsme chtěli moc. Vůči domácím by to bylo nespravedlivé. Velká pochvala pro Konvalinu, ale nezklamali ani ostatní."

Třemošnice – Moravany 1:2
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, ale příležitosti Poláčka a Veselého gólem neskončily. Bohužel po zaváhání Brandy jsme prohrávali. Něco podobného předvedli domácí obránci o minutu později. Po centru Fidlera darovali gól Poláčkovi. A když si o chvilku pote Veselý pohrál s krajním bekem a jeho centrovaný míč doslova donesl do brány Poláček byl dokonán náš obrat. Do druhé půlky sice Třemošnice nastoupila aktivněji, ale jediné možnosti ohrožení naší svatyně měla pouze ze standardních situací. No a ty jsme si pohlídali. Naše řešení možnosti atakovat domácí bránu bohužel končilo na chybnému řešení finální přihrávky či pozdnímu zakončení. Oproti našemu domácímu utkání jsem již byl více spokojen s komunikaci týmu v obranné činnosti. Dobře zahráli proti domácím bratrům Vančurům oba naší středoví hráči. Naběhali s nimi kilometry a nenechali jim prostor ke hře. K tomu přidali aktivitu směrem dopředu, ze které těžili naši krajní záložníci a oba hroťáci."

25.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.