Stalo se tak s týmem věhlasného názvu. Ovšem českolipský Arsenal absolutně nedosahuje zvuku toho londýnského. Přestože Pardubice prohrály 0:2, nemusejí až tak smutnit. Jejich sobotní soupeř z Roudnice nad Labem totiž dokázal remízou 1:1 obrat Kunice. Pardubičtí hráči tak mají dvě kola před koncem k dobru na třetího v tabulce pět bodů. Při lepších vzájemných zápasech s Kunicemi jim stačí získat už jen bod. To však neomlouvá jejich prohru v Lípě…

V 10. minutě trestný kop Jordáka sedl přesně na Bohatovu hlavu a míč skončil v síti. Česká Lípa, kromě toho, že hrála velmi tvrdě, hrála i chytře. Trpělivě si počkala do 65. minuty na svou šanci a Jordák brejk využil.

„Zápas se lámal už v prvních deseti minutách, kdy my jsme měli dvě stoprocentní šance. Jednu dokonce v úvodní minutě. Pak jsme dostali gól a od toho se odvíjel další průběh utkání. Domácí hráli na hranici agresivity. Díky benevolenci rozhodčích jim to procházelo, a to jim pomohlo k udržení výsledku. Druhý poločas vypadal podle toho, co jsme museli hrát. Vysouvali jsme obranu a vytvořilo se tam okénko, které Česká Lípa dokázala využít. To ale byla daň za to, že jsme museli riskovat," poznamenal pardubický trenér Martin Svědík.

(zz, rk)