FK Pardubice B – FK Česká Třebová 1:2 (0:1).

Branky: 88. Baldrych – 41. Grepl, 77. Myšák.

Rozhodčí: Pešava (Třebechovice).

Diváků 90.

Po oťukávacím úvodu si pardubická juniorka vytvářela převahu a na branku českotřebovského gólmana Křivku se valil jeden útok za druhým. Střelu Vanžury Křivka kryl, vyloženou šanci Rydvala nadvakrát opět zmařil též… Křivka vytáhl zpodbřevna i střelu Jarosze. V 29. min. si ale českotřebovský gólman vypomohl faulem na Sklenáře, ale pišťalka sudího mlčela.

Ve 35. minutě se zrodila asi nejhezčí akce první půle. Míč putoval po ose Rydval – Sklenář – Růžička, ale Křivka střelecké zakončení Růžičky opět zmařil. V závěru první přišla studená sprcha. Hosté zahrávali roh, v závaru před pardubickou brankou se nejlépe orientoval Grepl, který zblízka prostřelil Žáka – 0:1. Po změně stran se dlouho hrálo bez šancí, hosté totiž obranný val pořádně zahustili.

V 77. minutě přišel šok. Z ojedinělého brejku zacentroval Abt, do míče se položil Myšák a pěknou střelou k tyči zvýšil skóre na 0:2.

„Zkušený Myšák nám ukázal jak se proměňují šance,“ povzdechl si trenér Josef Krupička a dodal: „Podařilo se nám snížit Baldrychem, ale víc jsme už nestihli. Hosté zdržovali hru, neustále polehávali a simulovali.

Hlavní sudí tyto projevy nepochopitelně toleroval. Kdo zápas neviděl, neuvěří. V první půli nás vychytal Křivka, mrzí mě nepotrestaný faul na Sklenáře ve vápně. Za stavu 0:1 jsme nedotáhli slibný brejk tři na jednoho a zákonitě přišel trest v podobě gólu Myšáka. Přes prohru chválím Růžičku a Javůrka.“

Trenér hostí Bohuslav Sokol po utkání sdělil:
„Věděli jsme, že soupeř má mladý a běhavý tým, proto jsme se soustředili na poctivou práci v obraně a čekali na brejky. V závěru první půle se nám povedla standardka, ujali jsme se vedení a druhý poločas jsme už byli podle mého lepší. Myšák nádherným gólem zvýšil naše vedení a domácí už skóre stačili v závěru jen zkorigovat…“

(jma, ašo)