Čest hájil upachtěný bod Holic

Pardubicko - Krajský přebor: Pardubičky poprvé v sezoně prohrály. Moravany obdarovaly Dolní Újezd

1.10.2013

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Magie čísel… Řekové pokládali osmičku za symbol smrti. V podobném duchu mohou mluvit okresní zástupci v krajském přeboru.   V osmém kole prohrály jak Pardubičky tak Moravany. Ty dokonce s Dolním Újezdem. Svému protivníku nepodlehly pouze Holice, ovšem z bodu mají pramalou radost.

Holice – Lanškroun 1:1
Jan Zirnsák, asistent trenéra Holic: „K utkání lze říci, že remíza je pro nás ztrátou. Hrálo se na těžkém terénu, na kterém jsme udělali několik chyb. I když jich nebylo mnoho hosté jednu z nich potrestali. My se na branku velice nadřeme a také nám chybí trocha sportovního štěstí.
Že nás v tomto utkání nečeká nic lehkého, jsme správně tušili. Od prvního hvizdu jsme měli herní i územní převahu, ale bez gólového efektu. V 10. minutě rozehrál gólman Češka na tísněného Machatého, který míč ztratil a hostující Vacek dal první branku utkání. O tři minuty později zahrával Jiroutek rohový kop nejvýše vyskočil Zběhlík, ale jeho hlavičku hostující obránce vykopl z brankové čáry a z následnou střelou si poradil hostující brankář. O dvě minuty později přetlačil v osobním souboji Jiráský obránce hostí postupoval sám na Wendliga, který jej fauloval a vyfasoval pouze žlutou kartu?! Z následného přímého kopu, jsme trefili pouze zeď. Od tohoto okamžiku vládly na hřišti místy až velice silné emoce. Do konce poločasu se obraz hry nezměnil. Jedinou, za to  stoprocentní šanci hostí zlikvidoval Češka.
Do druhého poločasu, jsme šli s odhodláním obrátit výsledek ve svůj prospěch. Ve 48. minutě vyslal pěknou přihrávkou Jiroutek do šance Kopřivu, ovšem jeho střelu zblokovali obránci. Dočkali jsme se za deset minut.  Skalický našel Jiráského, který srovnal na 1:1. Konec utkání byl velice hektický a nervózní, ale na skóre se již nic neměnilo. Šance jsme si sice vypracovali, jenže vždy nám chybělo lepší zakončení."

Polička – Pardubičky 2:1
Kamil Řezníček, trenér Pardubiček: „Vstoupili jsme špatně do utkání. Nehráli jsme to, co jsme si předsevzali. Byli jsme málo aktivní, pozdě jsme dostupovali, nedařila se nám kombinace a během první půle jsme si nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Je třeba uvést, že domácí toho také moc nepředvedli, avšak využili našeho ojedinělého zaváhání a vstřelili vedoucí gól.
Do druhé půle jsme prostřídali a do hry jsme nasadili třetího útočníka a to na Poličku platilo. Převzali jsme iniciativu a objevily se i náznaky šancí. V době naší nejvyšší snahy o vyrovnání přišla hrubá chyba, kdy nám propadl dlouhý balon za obranu a po následném centru jsme nepokryli domácího útočníka. Ten nadvakrát a se štěstím překonal Zahradníka. Poté jsme se stále tlačili do útoku se snahou vstřelit branku. Největší příležitost k tomu měl Starý, který ze čtyř metru trefil břevno. V závěru utkání jsme náš tlak přetavili v kontaktní branku, ale více jsme již nestihli.
I když jsme prohráli, tak hráči zaslouží pochvalu za to, že i přes nepříznivý vývoj utkání udrželi nervy na uzdě. Neustále bojovali a snažili se   o otočení výsledku."

Moravany – Dolní Újezd 1:2
Milan Bakeš, trenér Moravan: „V tomto zápase jsme asi urazili fotbalového boha. Utkání, které mělo být po třiceti minutách rozhodnuté a ve zbytku času jsme si měli zahrát pohodový fotbal, jsme trestuhodně ztratili. Bohužel to není poprvé, kdy se nám to v podzimní části povedlo!"

1.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.