Chrudim – Karlovy Vary 2:2

Nováček ČFL sice ani ve 3. kole neprohrál, ale tentokrát spokojen není. Skóre otevřel ve 24. minutě Radouš hlavou po rohu Vladyky. Jenže za tři minuty utekl po křídle Němec a Nerad rovněž hlavičkoval do sítě – 1:1. Po hodině hry upravil Dostálek „angličanem“ na 2:1, ale sedm minut před koncem hosté z lázeňského města lacino srovnali.

Fakta – branky: 24. Radouš, 61. Dostálek – 27. Nerad, 83. Staněk. Rozhodčí: Dobrý (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 460. Poločas: 1:1. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský (76. Kopecký), Hauf, Vodrážka, Dostálek – Vladyka (87. Kesner), Vácha (74. Holub). 1. FC Karlovy Vary: Bertelman – Tichota, Domin (80. Novotný), Janovský, Hrubý – Šmrha, Vondráček, Nerad, Němec – Staněk (Šaloun), Pruckner (Vu).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Začali jsem podobně pasivně jako v závěru zápasu v Plzni. Po zlepšeném výkonu jsme dvakrát vedli, ale zkušený soupeř po našich chybách srovnal. Je to pro nás jednoznačná ztráta.“ (pn)

Písek – Pardubice 0:1

Klidně to mohla být další kanonáda Pardubických. Jenže dlouho se nedokázali prosadit. Brychta postupoval sám na Satrapu, dvě solidní šance měl i Petrus, ale bez efektu. Gólu se hosté dočkali až ve 49. minutě, kdy proměnil penaltu Jeřábek. Pardubice nadále hýřily aktivitou, ale žádnou z dalších tutovek už neproměnily, Petrus napálil pouze břevno. Písek tak mohl srovnat, ovšem Zušťák trefil z penalty tyč a stejně se mu vedlo i čtyři minuty před koncem, když střílel z velkého vápna.

Fakta – branka: 49. Jeřábek z pen. Rozhodčí: Kalenda (Praha). Bez karet. Diváci: 600. Poločas: 0:0. FC Písek: Satrapa – Šlehófer, Pastyrik, Busta, Kubiš – Hřebeček, Kučera (46. Štrajt), Mašát (72. Šlajs), Malý (59. Krejčí) – Zušťák (K), Klavík. Trenér Karel Musil. FK Pardubice: Shejbal (K) – Přibyl, Tischler, Prorok (78. Hudec), Javůrek – Hundák (86. Fikejz), Řezníček, Jeřábek, Kakrda – Brychta, Petrus.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Kromě prvních dvaceti minut, kdy nám trochu vázla hra po stranách, jsem s naším výkonem velmi spokojen, i když mrzí, že jsme nevyužili velké množství šancí, které jsme si vytvořili. Zbytečně jsme tím drželi soupeře v naději, Písek si kromě penalty a jedné střely z hranice vápna nic nevytvořil.“ (ry)

Česká Lípa – Letohrad 2:0

V prvním poločase byli herně lepším týmem hosté, jenže nedokázali proměnit žádnou šanci. Domácí dali první gól ve 45. minutě. Po změně stran už hosty přehrávali a deset minut před koncem přidali pojišťovací gól.

Fakta – branky: 45. a 80. Vrabec. Rozhodčí: Hudeček (Plzeň). ŽK: 1:3. Diváci: 320. Poločas: 1:0. Arsenal Česká Lípa: Meier – Broschinský, Běloušek, Patka, Held – Janáček 53. (Štálík), Beran, Vrabec, Demeter – Karlík 82. (Novotný), Čemba 69. (Zeman). FK OEZ Letohrad: Kykal – Macháček, Macek, Uvíra, Moník – Kail 59. (Nágl), Bíro, Kuželka, Nadrchal 53. (Konečný) – Brendl, Semerák.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Odehráli jsme solidní první poločas. Řekl bych, že jsme byli herně lepší, ale neproměnili jsme stoprocentní šanci. Dostali jsme lacinou branku do šatny. Ve druhém poločase byli lepší domácí, kteří nás důrazem a nasazením přehrávali a přidali pojišťovací gól. Na České Lípě bylo vidět, že chce za každou cenu poprvé v sezoně vyhrát.“ (hh)

VÝSLEDKY– 3. kolo: Chomutov - Králův Dvůr 0:1 (0:1), Chrudim - Karlovy Vary 2:2 (1:1), Kladno - Hlavice 2:1 (0:1), Mladá Boleslav B - Kunice 2:0 (0:0), Písek - Pardubice 0:1 (0:0), Vltavín - Plzeň B 1:1 (1:0), Domažlice - Ovčáry 5:2 (3:2), Česká Lípa - Letohrad 2:0 (1:0), Roudnice - Liberec B 2:0 (2:0).