Lázeňské město Pardubice? V minulém týdnu určitě, alespoň po fotbalové stránce. Ve středu hostitelé přichystali parní lázeň pro ligovou Slavii a v sobotu se vytasili z další procedurou. Tým z oficiálního lázeňského města zavalili gólovými střiky.

Pardubičtí hráči zřejmě mají rádi karlovarské oplatky a ty jim byly dlouho odpírány. Ten první křupal mezi jejich zuby po padesáti vteřinách!

Chtěli jsme na Vary vlétnout a nějakým způsobem vsítit branku. Nešlo na nic čekat, protože nám po pohárovém zápase mohly ubývat síly. Rychlý gól byl pro mančaft obrovskou vzpruhou,“ pochvaloval si pardubický trenér Martin Svědík.

A pro hosty mohlo být o přestávce ještě hůře. Prohrávali totiž pouze o dvě branky.

„V první půli jsme hráli s velkým nadšením a místo tři gólů jsme jich mohli dát klidně sedm. Jenže s nevyužívaním šancí se potýkáme už od divize. V Písku a proti Slavii jsme na to dojeli,“ poznamenal domácí kouč.

Definitivní klid do pardubických řad přivál čtvrtý gól.

„Byl stejně důležitý jako ten první. Přesto si nemyslím, že by nás soupeř ve druhé půli nějak zlobil. Za stavu 3:1 by byl zápas malinko otevřenější, ovšem myslím si, že bychom si vedení pohlídali,“ dodal Martin Svědík.

Spokojený kouč si mohl po utkání dát vítěznou skleničku. A byla to karlovarská Becherovka nebo pardubické pivo? (zz)

FK Pardubice – 1.FC Karlovy Vary 4:1

Fakta – branky: 1. a 32. Petrus, 14. a 65. Rešetár – 38. Staněk. Rozhodčí: Schrötter (Jablonec n. N.). ŽK: 1:3. Diváci: 550. Poločas: 3:1. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Voženílek – Jarosz (80. Fidra), Kudrna, Jeřábek, Rešetár – Petrus (85. Sklenář), Fikejz (73. Brychta). 1.FC Karlovy Vary: Četverik – Oslovič, Vondráček, Duben – Habai (46. Hudec), Šmrha, Tichota, Vůjtěch, Hrubý – Geňo (84. Němec), Staněk (76. Zápotocký).

MINUTY ZÁPASU

 1. Jeřábek nečechral míč do vápna, který neodvrátil hostující bek. Rešetár ho ukořistil a přesně posadil na hlavu Petruse – 1:0.

 14. Fikejzovu šanci soupeř zablokoval, ale míč se odrazil k Přibylovi. Ten si ho posunul a předložil nabíhajícímu Rešetárovi, který nekompromisně trhal sítě – 2:0.

 32. Přibyl vydláždil uličku Petrusovi a gólman byl tak otráven, že ani nechytal – 3:0.

 38. Tichota zahrál precizně trestný kop a Staňkovi stačilo míč pouze líznout – 3:1.

 65. Volného míče se zmocnil neunavný Rešetár, na vápně si narazil s Fikejzem a při své druhé velké šanci po změně stran už brankáře prostřelil – 4:1.