Česká fotbalová liga – 28. kolo:

FK Pardubice – Arsenal Česká Lípa 2:0

Fungoval jako centrální mozek. Akce, která šla přes něho, byla skoro pokaždé něčím výjimečná a nebezpečná. „Hodně lidí to ani nevidí, ale skvěle hraje i z hlediska defenzivy, výborně vyplňuje prostor a dovede čistě získat míč. Jeho práce je neocenitelná,“ vysekl svému klíčovému muži středové formace poklonu pardubický trenér Martin Svědík.

Po středečním úspěchu nad Plzní B se Pardubičtí radovali i z výhry nad Českou Lípou. „Rozhodl náš nedůraz a osobní odvaha v soubojích,“ litoval po zápase trenér hostí Radim Nečas. Jeho tým nezačal špatně. Dobře bránil a Pardubice si šance nevytvářely. Až do 25. minuty. Po rohu nastal závar ve vápně, hlavičku Proroka jeden z obránců ještě vytáhl, ale dorážku Brychty už ne – 1:0. Ve 28. minutě Pardubice zahrávaly další roh a výsledek byl stejný. Přibyl udržel na těle protihráče a hlavou poslal míč do sítě podruhé. „Když pustíte takové mužstvo do vedení 2:0, tak se to pak těžko obrací,“ mrzelo Nečase.

Drobný krajní obránce David Přibyl byl blízko hattricku. Další dva rohové kopy už v góly nepřetavil. „Však jsme mu taky trochu v kabině vyčinili. Měl tři šance, z toho měly být aspoň dva góly. S tím jako útočník šel na plac,“ v žertu svého beka napomínal Svědík.

Česká Lípa, ani když prohrávala 0:2, hru nijak bláznivě neotevřela. „Soupeři sem už jezdí připravení, není to jak na podzim. Vědí, že doma produkujeme kombinační hru založenou na pohybu, a tím si vytváříme hodně šancí. O to je pro nás teď složitější se do vápna dostávat, musíme spoléhat i na standardní situace,“ komentoval dva gólové momenty pardubický kouč Svědík.

Česká Lípa po přestávce přidala na agresivitě, kapitán Broschinský mohl být rád, že nemusel předčasně pod sprchy. Šancí si moc nevytvořila. Výjimkou byl asi pětiminutový tlak, kdy měla čtyři rohy za sebou, a akce ze závěru zápasu, kdy po pravé straně utekl Voltr, našel Novotného, jehož střela minula pravou tyč jenom o centimetry.

Naopak třetí gól Pardubic mohl po časované přihrávce Sklenáře přidat Brychta, ale jeho tečovaný centr skončil na tyči. „Věděli jsme, že budou rychle ubývat síly a nemůžeme hrát nahoru dolů. Snažili jsme se držet co nejvíc míč a šance si vytvářet trpělivostí. Je jasné, že by diváci chtěli strhující tempo od začátku do konce, ale v dnešním utkání to nešlo. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale finální fáze byla kolikrát hrozná. Vítězství si v náročném programu cením,“ těšily další tři body pardubického trenéra Svědíka.

Fakta – branky: 25. Brychta, 28. Přibyl. Rozhodčí: Tereba (Praha) ŽK: 3:2 (Tischler, Prorok, Řezníček – Broschinský, Silný. Diváci: 420. Poločas: 2:0.
FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Hudec – Jarosz (70. Sklenář), Kudrna (75. Řezníček), Jeřábek, Rešetár (59. Hundák) – Brychta, Petrus.
Arsenal Česká Lípa: Chadraba – Parys, Silný, Jablonský, Řehák – Hradecký (79. Vrabec), Broschinský, Beran, Pícha (73. Finklár) – Moulis (63. Novotný), Voltr.