Pardubice, Chrudim - Tým MFK přežil jeden z nejtěžších testů. Neprohrála ale ani v Kunicích a dál zůstává jediným neporaženým celkem třetí ligy.

21.11.2011 1

MFK Chrudim : FK Kunice 0:0Foto: Karel Dvořák

Kunice – Chrudim 0:0

Domácí od začátku utkání dávali najevo, že hodlají získat skalp suverénního nováčka. Chrudimští ovšem hráli zodpovědně a v prvním poločase je podržel dvěma výbornými zákroky brankář Mrázek. To, že se Kunicím nepodařilo splnit jejich cíl, hodně ovlivnila 56. minuta, kdy byl za nevybíravý faul zezadu na Kesnera vyloučen domácí Veselý.

Fakta – rozhodčí: Košan. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (56. Veselý). Diváci: 200. FK Kunice: Šilhavý - Kopta, Havlíček, Mikula, Veselý - Dvořák (46. Kordiak). Lička (72. Brabec), Balšánek (87. Koubek), Rejhon - Tafat, Marek. MFK Chrudim: Mrázek - Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek - Kesner, Mastík, Vodrážka, Dostálek - Vácha, Holub.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Domácí nakopávali míče na dva vysoké útočníky a čekali na standardky. My na tento styl byli připraveni, všechno jsme ,odtrkali', ale oproti jiným zápasům se nám nedařilo vytvářet si šance. Mužstvo podalo týmový výkon, výborně zachytal Mrázek. Sice jsme poprvé na podzim nestřelili gól, ale bezbranková remíza na hřišti druhého týmu tabulky má svou cenu.“

Ohlasy po zápasu Kunice - MFK Chrudim naleznete ZDE.

Pardubice – Kladno 5:2

Kladno sázelo na rychlé brejky a dlouho to vypadalo, že taktika bude mít úspěch. Tím spíš, když za stavu 1:1 neproměnil pardubický Petrus penaltu a hosty dostal po přestávce podruhé do vedení Rouček. Pak ale začal úřadovat pardubický záložník Jeřábek, který vstřelilv rozmezí 71. a 78. minuty tři branky.

Fakta – branky: 33., 71. z pen., 74. a 78. z pen. Jeřábek, 84. Petrus - 17. Čížek, 54. Rouček. Rozhodčí: Dujsík (Opatovice) ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (Čurda). Diváci: 450. Poločas: 1:1. FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Prorok, Hudec, Javůrek (24. Šejvl) – Hundák, Kudrna (80. Fiala), Jeřábek, V. Kakrda – Brychta (56. Sklenář), Petrus. SK Kladno: Tesař – Rada, Rendla, Samek, Hajník – Švambera, Čurda, Vašák (69. Tóth), Čížek – Rouček, Skořepa (79. Roubal).
Martin Svědík, trenér Pardubic: „Hrozně si cením toho, že i když jsme dvakrát prohrávali a na 1:2 jsme dostali gól v 54. minutě, dokázali jsme zápas otočit na 5:2. Co mám pak klukům vytknout? K obranné činnosti výhrady pochopitelně mám, ale pozitivní bylo, že ačkoliv se Kladno snažilo bránit, vytvořili jsme si velký tlak, ze kterého vyústily tři pokutové kopy. Vážím si toho, že jsme dokázali otočit zápas a kluci se nedostali pod žádnou deku, ani když prohrávali.“

Chomutov – Letohrad 2:1

Trenér Letohradu se musel potýkat s nedostatkem hráčů, kteří mohli do Chomutova odjet. Do zápasu ale svěřenci Jaroslava Veselého nastoupili lépe a otevřeli skóre. Po chybách v obraně však znovu prohráli.

Fakta – branky: 31. Smola, 78. Strouhal – 17. Semerák. Rozhodčí: Černý (Praha). ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 1:1. FK Chomutov: Zaťko – Černý (82. Klimeš), Hyneš, Houžvička Smola, – Vait, Doksanský, Dolejška (57. Šollar) , Strouhal, – Pavlíček (66. Sigmund), Gibala. FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Vaniš, Macek, Macháček – Štěpán, Brendl, Bíro (50. Konečný), Nadrchal – Nulíček (79. Kabourek), Semerák.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „Na výhru v Chomutově bylo, to bychom ovšem museli bránit zodpovědně standardní situace nebo se vyvarovat jejich vytváření. Je smutné, když v takovémto zápase jsou mezi nejlepšími ti nejmladší a nejméně zkušení hráči. “

(pn,ry,hah)

21.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Muž stál uprostřed rušné silnice

Co je podle obyvatel Pardubic největším problémem v dopravě? Odpovídat budou Pardubičtí.

Tazatelé zkoumají dopravu. Navštíví tisícovku pardubických domácností

Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Pardubice - Dvě nejtěsnější, ale tříbodová vítězství si připsaly oba týmy z regionu v 11. kole fotbalové Divize C.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Pardubický kraj – Vítězné hnutí ANO, které vyluxovalo voliče většině českých stran, bujaře slaví. V Pardubickém kraji, jenž má ve sněmovně deset mandátů, získalo hned čtyři z nich.

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.