SOBOTA ve 13.30: FK Kunice (2. místo, 27 bodů) - MFK Chrudim (1. místo, 41 bod).

Chrudimský „meteor“ ve třetí nejvyšší soutěži již přes rok neprohrál mistrovský zápas (naposledy 13. 11. 2010 v Náchodě 0:1), ale v zítřejším utkání na hřišti druhého týmu tabulky v Kunicích jej bude čekat pořádná dřina, pokud chce svoji neporazitelnost zaokrouhlit na třicet zápasů.

„Bylo by krásné, kdyby se nám podařilo v letošním kalendářním roce nepoznat hořkost porážky, když už jsme to dokázali takhle dlouho, ale jsme realisté. Jednou prohra přijít musí. To však neznamená, že po ní toužíme zrovna proti Kunicím,“ uvažuje trenér MFK Pavel Jirousek. Je si ovšem vědom, že na malém hřišti v Kunicích nečeká jeho svěřence nic lehkého.

„Soupeř má vysoké ambice, kádr zkušených, fyzicky zdatných hráčů. Řada z nich má ligové zkušenosti, jako třeba Koubek nebo Hyský. Před sezonou jsme s Kunicemi prohráli v přípravném utkání 0:1, tentokrát bychom ale neradi vyšli opět zkrátka,“ tvrdí odhodlaně kouč, který má ohledně sestavy jistotu, že bude postrádat „žolíka“ Vladyku (je s futsalovým EraPackem na turnaji v Barceloně), který minule proti rezervě Mladé Boleslavi připravil vítězný gól.

SO 10.15: FK Pardubice (3. místo, 27 bodů) - SK Kladno (12. místo, 18 bodů).

Ve formě fotbalistů Kladna aby se čert vyznal. Klidně prohraje s posledním Chomutovem, jenže potom uhraje remízu se silnou Mladou Boleslaví i podobně „našlapanými“ Kunicemi. Aby toho nebylo málo, tým má na podzim už třetího trenéra. Zbyněk Busta dostal nabídku z Písku a dal Kladnu sbohem. Zbytek úvodní části tak odkoučuje asistent Chadima s Martinem Čurdou, který povýšil od mládeže.

„Oproti minulé sezoně, kdy hrálo Kladno ještě druhou ligu, se herně změnilo. Nám se opakovaně nedaří na hřištích soupeřů. Je jasné, s čím do utkání půjdeme. Musíme kompenzovat naše ztráty, nic jiného než výhru neberu,“ říká před soubojem se Středočechy pardubický trenér Martin Svědík.

Kladno má ve svém středu dost mladíků. Od svého pádu z první ligy z jeho kádru spíš hráči odcházejí, než že by se do něj hrnuli. „ Někteří jsou vlastně ještě dětmi a potřebují nějakou pevnější ruku, aby někam došli. Šanci tady dostali prakticky zadarmo,“ řekl Deníku nový kouč Čurda.

SO 10.15: FK Chomutov (18. místo, 11 bodů) - FK OEZ Letohrad (17. místo, 12 bodů).

K předposlednímu kolu podzimu odjíždí Letohrad, který je na 17. místě, na hřiště posledního Chomutova. Snadný boj ale svěřence Jaroslava Veselého nečeká. „Nemyslím si, že tím, že je Chomutov na posledním místě, tak pro nás bude zápas jednodušší. Naopak to bude těžké. V posledních zápasech byl Chomutov zejména doma silný po všech stránkách.“ V minulém utkání, kdy do Letohradu přijely Karlovy Vary, se zranil Ondřej Kail, po autonehodě nenastoupí Josef Kuželka. Zda ale do Chomutova odjede někdo z farmy, není jasné. „Jablonec se potýká také se zraněními a navíc hraje mistrovské utkání, takže se rozhodne až v pátek večer, jestli budeme mít nějaké posily z farmy,“ vysvětlil Veselý. V týdnu se fotbalisté Letohradu zaměřili mimo jiné na koncovku, se kterou měli v posledních zápasech velké problémy. „Určitě jsme na tom pracovali. Budeme věřit, že se zlepšíme,“ zakončil Jaroslav Veselý.

(pn, ry, hh)