Pardubické fotbalisty postihla rána už před utkáním. Angína nepustila do hry Rešetára, hlavní pilíř sestavy.

„Samozřejmě hráč takové kvality musí chybět. Navíc v utkání, kdy se hraje na jednu bránu a tým potřebuje chlapa, který si dokáže poradit v soubojích jeden na jednoho,“ zalitoval ztráty pardubický trenér Martin Svědík.

A na hřišti to bez něj to byl místy chaos. Hra na náhodu a odražené míče, nemohla vést k úspěchu. Hráči jakoby se chvílemi báli převzít od spoluhráče přihrávku.

„Po inkasování gólu jsme navíc začali hrát alibisticky, jako by se strachem. za stavu 0:1, chtěli hrát pouze Jeřábek, Prorok a Přibyl. Diametrální rozdíl od toho, jako když první skórujeme my. To je najednou kluků plné hřiště. Více si dovolí,“ postřehl Svědík.

Po přestávce přišlo z domácí strany mírné oživení. Chomutov si uvědomil nebezpečí situace a stále více se začal zakopávat před vlastní šestnáctku. Pardubický tlak narůstal ale hráčům chyběla šikovnost v zakončení nebo jejich stále se zvyšující snahu zbrzdila smůla.

„Chyběl nám důraz v šestnáctce a přesná finální přihrávka. Když už se nabízela, zastavil ji první bránící hráč. Zbytečně jsme také moc vymýšleli a drbali to kolem vápna,“ lamentoval trenér.

Výhru hostům zajistila jedna povedená rána. I když trestný kop se kopat neměl.

„O tom nechci polemizovat. Rozhodčí ho nařídil a tečka. Spíše k němu vůbec nemělo dojít. Měli jsme míč pod kontrolou, jenže ho Petrus ztratil a následně chyboval Tischler,“ má jasno Martin Svědík.

FK Pardubice – FC Chomutov 0:1

Fakta

branka: 34. Strouhal.

Rozhodčí: Cupl (Klatovy).
Bez karet.
Diváci: 570.
Poločas: 0:1.

FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Voženílek – Jarosz, Kudrna (58. Hudec), Jeřábek, Brychta (46. Fidra) – Petrus, Fikejz (64. Sklenář).

FC Chomutov: Zaťko – Vait, Hyneš, Strouhal, Bartoš – Peterka, Doksanský (90. Slajchrt), Sigmund, Šollar (81. Karrmann) – Procházka (66. Horna), Smola.

MINUTY ZÁPASU

19. Jeřábkovu dalekonosnou střelu z trestného kopu odrazila zeď k Jaroszovi, a ten v mírném záklonu o metr přestřelil hostující bránu.

34. Chomutov dostal možnost zahrávat trestný kop, a to přesto, že akci při poskytnuté výhodně dohrál (střelu po faulu zblokoval domácí hráč). K míči se postavil Strouhal a Shejbal i když si na něj sáhl, tak ostrouhal – 0:1.

59. Odražený míč se vykulil k Přibylovi, ten ihned vypálil a trefil bránícího Vaita. Diváci už, už viděli tečovanou střelu v síti, ovšem ta skončila několik centimetrů vedle.

74. Petrus přiťukl nabíhajícímu Přibylovi a jeho další střela těsně míjela tyč.

88. Jarosz poslal přízemní centr před branku, míč prošel až k Fidrovi, který ho lehce lízl, ale domácí si vypili kalich hořkosti až do dna, protože trefil tyč.