Chrudim a Pardubice B udeřily po přestávce

Východní Čechy - Předehrávané zápasy byly v pátek na programu v České fotbalové lize a divizi C. Východočeské týmy Chrudimi a Pardubic B vybojovaly tři body, když zápas shodně zlomily po přestávce.

15.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 16.4.2017

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

ČFL - 23. kolo:

Benešov - Chrudim 1:2

Fakta – branky: 45. Skopec – 62. Kopecký z pen., 78. Langr. Rozhodčí: Paták. ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. SK Benešov: Repáň – Filip (70. Večera), Khodulia, Zákostelský, Vrňák – Adjei (84. Afanasenko), Farkaš (89. Cvrček), Skopec, Kulhavý, Kučaba – Balata (80. Turek). MFK Chrudim: Mrázek – Radouš, Drahoš, Řezníček, Krčál (46. Stránský) – Vavrouš (86. Luptovský), Kesner, Langr, Kopecký (90. Hauf) – Dostálek, Kučera (89. Vodrážka).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Po posledních zápasech jsme pozměnili sestavu. Mezihra se zlepšila. V prvním poločase jsme měli navrch, bohužel jsme do šatny inkasovali nešťastný gól, takže nálada v kabině nebyla ideální. Po změně stran jsme měli pět až šest gólových příležitostí a naštěstí jsme skóre otočili. Pevně věříme, že to bude právě ten impuls, který nás nastartuje k lepším výsledkům."

Další výsledky – 23. kolo: Hořovicko – Benátky n. J. 1:1, pen. 2:1, Dobrovice – Domažlice 1:1, pen. 3:1, Štěchovice – Tachov 1:0.

Pardubice B - Přední Kopanina 3:1

Fakta – branky: 31. a 76. Gašpar, 67. D. Pánek – 25. Urban. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 1:1. Diváků: 110. Poločas: 1:1. FK Pardubice B: Šmíd – Řehák (90. Málek), T. Pospíšil, Jedlička, F. Pánek (72. Zelenka) – Krištof (46. Jirka), Kovář, Prokopec, Fusek – Gašpar, D. Pánek (88. Slezák).

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Dosáhli jsme na zasloužené vítězství, které se proti urputně bránícímu soupeři nerodilo lehce. Navíc jsme jim jejich styl hry ještě podpořili zbytečnou a lacině inkasovanou brankou. Naštěstí jsme brzy vyrovnali a ve druhé půli i přes velké dobývání přidali další dva góly, čímž jsme dosáhli kýžené výhry. Celkově jsme podali týmový výkon a chválím všechny hráče."

Zivanice - Kolín 2:1 (1:1)

Branky: 40. Petrus, 73. M. Ujec - 14. Brunclík z penalty. Rozhodčí Novotný. ŽK: 1:2. Diváci: 180. TJ Sokol Živanice: Volšík - Sůra, Motyčka, Buriánek, Novotný - Janecký (88. Norek), Polák, Herzán, T. Kakrda (78. Gorol) - Petrus (90. Hundák), M. Ujec (85. Norek).

První poločas nabídl vyrovnanou hru. Kolín byl bojovnější a hrozil ze standardek. Ujal se take vedení proměněnou penaltou. Domácí stačili do konce první půle vyrovnat, když Janeckého střelu Ptáček vyrazil k nohám Petruse. Po změně stran byly Živanice herně lepší. Rozhodnutí padlo v 73. minutě, když po přesném centru Janeckého na malé vápno hlavičkující Ujec předskočil Ptáčka.

Víkendová pozvánka na fotbal v regionu

Neděle 16. dubna:

Královéhradecko – krajský přebor: Lázně Bělohrad – Rychnov n. K., Broumov – Jičín, Jaroměř – Nové Město n. M., Provodov – Hořice (vše 17); I. A třída: Třebeš – Úpice, Trutnov B – Loko Hradec (hř. H.S.M), Černilov – Sobotka, Vrchlabí – Třebechovice p. O. (hř. UMT ), Náchod B – Nový Hradec (hř. UMT Běloves), Roudnice – Týniště n. O. (vše 17). I. B třída – skupina A: Nový Bydžov B – Nová Paka ( hř. Hlušice), Dvůr Králové B – Rudník, Kratonohy B – Kocbeře (vše 17). Skupina B: Solnice – Doudleby n. O. (17).

Pardubicko – krajský přebor: Hlinsko – Polička, Heřmanův Městec – Moravany, Svitavy – Libišany (hř. UMT), Moravská Třebová – Choceň (vše 16.30). I. A třída: Letohrad B – Dobříkov (10.15), Ústí n. O. B – Nasavrky (hř. UMT), Horní Jelení – Rohovládova Bělá, Pardubičky – Načešice, Pomezí – Vysoké Mýto B (vše 16.30). I. B třída – skupina A: Sruby – Zámrsk, Proseč – Tuněchody, Řečany n. L. - Starý Mateřov (vše 16.30). Skupina B: Sloupnice – Opatovec (16), Lanškroun B – Jablonné n. O. (hř. UMT, 16.30).

Autor: Jakub Novotný, Redakce

15.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Čtyřdohoda: Vítězové vsítili jediný gól

Na evropské tituly dosáhli i Češi

Pardubice - Mistrovství Evropy v karate: Šampionát v Pardubicích ovládlo Rumunsko, Česká republika byla druhou nejúspěšnější zemí.

Noční divadlo: Hraní se slovy před oponou i za oponou s herci

Pardubice - Noc divadel a letošní pestrá paleta nabídek: hry, zpěv i prohlídka zákulisí.