Přitom před utkáním postihly Holice komplikace. Něco jako kdyby londýnské FC Chelsea vypadl ze sestavy gólman Petr Čech.
„Před zápasem byla v kabině dobrá atmosféra, ale určitě byla vidět i malá nejistota, co přinese první mistrák. Choceň nám doma v prvém utkání vzala dva body a to jsme chtěli odčinit. Samozřejmě respekt tady byl. V průběhu rozcvičky se zranil náš brankář Branda. Z tohoto jsem nebyl zrovna nadšen. Do zápasu tak musel naskočit Zahradník, který mě svými výkony v přípravě moc nepřesvědčil. Nakonec zachytal na výbornou a čistým kontem. Takže jsem moc rád, že utkání zvládl,“ předesílá holický trenér Jiří Tesař.

V 7. minutě  se na pravé straně uvolnil Beran a jak na stříbrném podnose naservíroval na malé vápno přihrávku po zemi. Tu s jistotou Chvála dorazil za záda bezmocného Gerčáka – 0:1. Snaha o zvýšení náskoku na sebe nenechala až tak dlouho čekat. Ve 25. minutě po rozehrávce Jedličky na Jeřábka, střela druhého jmenovaného z dvaceti pěti metrů  překvapila brankaře a a odrazem od tyče zapadla do kouta choceňské branky – 0:2.

„Vstup do utkání se nám povedl povedl. Dali jsme rychlý gól a nervozita opadla. Soupeř byl zpočátku aktivní, důrazný ale kombinačně zaostával. Věděli jsme zhruba jakou bude produkovat hru. Úkoly, které každý z hráčů měl?si plnil zodpovědně,“ pochvaloval si holický kormidelník.

Veškerou snahu na případný zvrat po přestávce Holice uťaly v 50. minutě. Po centru z trestného kopu Jedličky těžký míč z autové čáry sklepl před branku Kopřiva a Chválovi  opět nezbylo nic víc než míč doklepnout – 0:3.     

„I přes malý prostor na umělce se kluci snažili hrát kombinačně po celý zápas. A to se jim docela dařilo. Myslím  si, že jsme utkání měli ve své režii. Soupeř sice párkrát zahrozil, ale gól nedal. Na druhou stranu, mi také neproměnili vše, co jsme si vypracovali. Druhý poločas jsem dle vývoje utkání mohl poslat do hry všechny náhradníky, což si myslím, že v každém utkání určitě nepůjde. Výsledek je určitě spravedlivý a zasloužený. Musím pochválit celý mančaft.Vynikli: Beran, Žák, Chvála, Jedlička a brankář Zahradník,“ říká Jiří Tesař, který kvituje dvě věci.

„Byl jsem rád, že jsme na utkání odjížděli s maximálním počtem zdravých hráčů. V jednání jsou stále Strnad a Braun. Takže konkurence je opravdu veliká. A navíc můžeme kdykoliv požádat o pomoc hráče z béčka. Ti s námi absolvovali přípravu a jsem přesvědčen, že by v tomto duelu nepropadli. Musím také  velmi poděkovat za podporu našich fandů. Podle odezvy byla většina diváků z Holic. Například střídajícím klukům vždy tleskali a jejich povzbuzování byl  moc fajn.“

Choceň –  Holice 0:3

Fakta – branky: 7. a 50. Chvála, 25. Jeřábek. Rozhodčí: Horský (Týniště nad Orlicí). ŽK: 2:3. Diváci: 180. Poločas: 0:2.
Choceň:
Gerčák – Baborák (63. Kratochvíl), V. Smejkal, Šrut, Lesák – Kaplan, Krejza, Šulc, Šabata (85. Dostál) – Jiráský (46. P. Novotný), Konárek (55. Stavrevski).
Holice: Zahradník – Žák, Pištora, Kopřiva, Skalický – Krpata, Beran (73. Machatý), Jedlička, Starý (82. Kučera) – Chvála (77. Ručka), Jeřábek (65. Münzberger).