Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtrnáctka natěšených už nemůže ani dospat

Pardubicko - Okresní přebor: Deník se snažil proniknout ke všem účastníkům a zjišťoval přípravu, kádr i cíle. Podělit se o novinky odmítla trojice klubů.

20.3.2015
SDÍLEJ:

Fotbal - ilustrační snímekFoto: Deník

SLAVOJ CHOLTICE
Luboš Vorlíček – trenér: „Přípravu jsme zahájili koncem ledna, leč docházka byla špatná. Atˇ už vlivem chřipkové epidemie nebo prací. Zúčastnili jsme se okresní zimní ligy Pamako, kterou jsme vyhráli. Jenže tam nastaly problémy se zraněními, které se nás doposud drží. Dlouhodobě jsou a budou mimo Urbanec s Kopečným. Pomalu se po zranění vracejí Jeřábek a Kratochvíl. Ani nám se nevyhnuly rošády hráčů. Do Heřmanova Městce šel na zpět Chudomel, k nám se naopak vrací Knapík. S přípravou začal Augustin, který má zdravotní problémy. Mach je na střídavém startu v Moravanech, uvidíme jak s Bolkem, který hostuje v přeloučském dorostu. Na jaře chceme hrát fotbal, který jsme praktikovali na podzim a který se líbil. Samozřejmě to budeme mít těžší, soupeři si nás budou více všímat. Ale chceme hrát, jak se říká o poháry…"

FK HORNÍ ŘEDICE
Stanislav Šedivka – trenér: „Zimní přípravu jsme absolvovali v domácích podmínkách na umělé trávě v Ředicích. Tréninková účast a morálka se odvíjely od pracovních povinností a zdravotního stavu hráčů. Pro trenéry v těchto soutěžích je k ideálu vždy daleko a to se týká i našeho mužstva. Odehráli jsme šest přípravných utkání převážně s týmy hrající I. A i I. B třídu. V nich jsme se prezentovali dobrými výkony. Mistrovské zápasy jsou ale jiná káva. Na jaro už nemůžeme počítat s Kopou a Skalickým, kterým skončilo hostování. Hráči, kteří se u nás nově objevili by je, ale měli nahradit. Přišel útočník Dědič (Horní Jelení), záložník Březina (Holice), brankář Hrdý (Horní Jelení , zkušený obránce Jelínek (Vysoká nad Labem a obránce Horáček (AFK SKP Pardubice). Nemá cenu chodit kolem horké kaše, náš cíl pro jaro je první místo . Věřím , že když se nám budou vyhýbat zranění a jiné věci, tak na to máme."

SK NEMOŠICE
Petr Dvořák – předseda oddílu: „Zimní přípravu jsme pojali zejména formou sálové kopané, když se Steeling ligy zúčastnila dvě družstva složená z hráčů áčka i béčka. EK tým soutěž vyhrál a SKNB se umístil na čtvrté příčce. Největším oslabením není odchod hráčů, ale trenéra Milana Ujce, kterého zlákal divizní Dvůr Králové. Nicméně přislíbil účast na některých utkáních jako hráč. Trénování se ujímá Martin Vítek jako hrající trenér a moje osoba jako vedoucí mužstva. Kádr k velké radosti, zůstal nezměněn. Naším cílem je hrát pohledný fotbal, který přiláká co nejvíce příznivců a pohybovat se v horních patrech tabulky."

SPARTA DAŠICE
Lubomír Meller – sekretář: „Zimní příprava pod staronovým trenérem Josefem Markem se nám nepovedla. Sice jsme všechny tři přáteláky vyhráli, ale docházka na tréninky i zápasy byla velmi slabá. Kromě marodů se do přípravy vůbec nezapojil nikdo z mladších hráčů. Začátek jara určitě nestihnou Ondra Šmejda a Vomočil. Podařilo se nám dotáhnout přestup Jakuba Englicha z Holic, ale ani on není zcela fit. Prodloužili jsme hostování Černohubého a Teplého z Bořic. Po povedeném podzimu jsme chtěli hrát na špici tabulky, po přípravě spíš řešíme, s kým jaro odehrajeme… Rádi bychom se udrželi v horní polovině tabulky, ale záleží to na přístupu hráčů."

FK PŘELOUČ B
Vratislav Ziegler – trenér: „Naše cíle jsou následující a jednoznačné: pohybovat se v horních patrech tabulky, být dostatečnou zálohou pro áčko a v neposlední řadě bavit sebe i diváky fotbalem. Přípravu jsme jako vždy měli dohromady s A týmem. Přípravné zápasy jsme zase odehráli v sestavě společně s kluky z dorostu. Změny v kádru nejsou prakticky žádné. Z hostování v Řečanech se vrací Hajn, na hostování přichází z Koles Havlas a hostování u nás z FK Pardubice prodloužil Hataš. Oslabením jsou pro nás zranění Váši a Bendžika. Naopak po zranění se už do přípravy zapojili Musil a Slavík."

SOKOL ROVEŇ
Milan Cimfl – sekretář: „Cíl je jasný, udržet se v klidných vodách tabulky. Vzhledem k tomu, že jsme kádr prakticky neposílili, pouze se vrací naši odchovanci Luděk Vach z Chvojence a dorostenec Svoboda z Holic, si ani jiné mety dávat nemůžeme. Také proto, že momentálně dlouhodobě laboruje se zdravím minimálně pět hráčů základní sestavy. Naopak ambice zahrát si vyšší soutěže mají ještě Marek Schmeiser (Luže se střídavým startem na Horním Jelení), Mile (Sruby), Johanides (krajská soutěž dorostu v Holicích). Takže největší posilou je ta na trenérském postu. Úspěšného Františka France střídá další velmi kvalitní trenér s bohatými zkušenostmi z vyšších soutěží Jiří Tesař. Jsme si vědomi, že za současné situace nejsme schopni jeho ambicím v kvalitě kádru dostát, přesto si myslíme, že s jeho rváčskou povahou hozenou rukavici rychle zvedne…"

AFK OPATOVICE NAD LABEM
František Vondrouš – vedoucí mužstva: „Podobně jako u dalších týmů tak i my bychom si přáli hrát v klidných vodách tabulky a nemít problémy se záchranou jako v minulém roce. Kádr zůstává nezměněn, v jednání jsou ještě změny v kolonce příchodů i odchodů."

TJ PŘELOVICE
Miloš Koch – předseda oddílu: „Moc bych si přál, kdybychom po každém jarním zápase viděli náš klub na stejném místě tabulky, kde skončil po podzimu. Tedy v klidném středu tabulky. Přípravné zápasy a častá neúčast klíčových hráčů v tréninkovém procesu tomu však moc nenasvědčují. Když k tomu přičtu avizované absence pilířů obrany (Čapka a Šimáka) i nevyjasněné působení nejlepšího střelce Šprynce v Přelouči, nečeká nás procházka růžovou zahradou. S jedinou, staronovou posilou (gólman Jeník z Kojic) bychom však rádi domácím divákům předvedli poctivý boj o každý bod a každé místo v tabulce. Cíl je tudíž jediný, ochránit přebor i pro další roky."

SOKOL DŘÍTEČ
Jaroslav Vinkler – vedoucí mužstva: „S přípravným obdobím respektive s tréninkovou morálkou nepanuje žádná velká spokojenost. Zimní příprava začala ve druhé půli ledna, a to kombinovaným způsobem. Hráči chodili na venkovní tréninky spojené s výběhy do přírody a hrou na umělé trávě v Golf-resortu Dříteč. K tomu byla přidávána posilovna a spinink. Co se týče kádru mužstva, tak přišli zkušení plejeři: Klička z Moravan a Vrážel ze Živanic. Činnost přerušil z osobních důvodů Klofanda a v jednání je hostování Spěváka do Rohoznice. Ze studijních důvodů s tréninkem ještě nezačal Szanisló. Letos jsme odřekli tradiční účast v zimním Dřenickém poháru z důvodu špatné docházky hráčů A mužstva na zápasy v minulých ročnících. Sehráli jsme čtyři přípravná utkání na umělce v Ohrazenici a v generálce jsme na přírodní trávě porazili Moravany B. Hlavním a jediným cílem pro jaro je záchrana."

SK HOLICE B
Radek Šprta – trenér: „Náš cíl pro jaro je jednoznačný, zachránit se. Pokusíme se získávat bod po bodu a co nejrychleji si zajistit příslušnost v okresním přeboru. Dále chceme pokračovat v zapojení dorostenců do týmu. Do zimní přípravy se šlo s cílem stabilizovat kádr a zajistit dostatečný počet hráčů pro jarní část. V přípravě jsme využívali místní hřiště, halu a umělý povrch. Odehráli jsme čtyři přípravná utkání. Nutno podotknout, že vítězná. Ale zůstáváme nohama na zemi. V části zimní přípravy, jsme se potýkali s nižší účastí na trénincích, ať už vinou nemocí, pracovních povinností nebo jiných absencí. Tým je složen převážně z vlastních hráčů. Návrat hlásí z hostování Vančura, Řeháček a Šejnoha. Z áčka vypomůže Machatý. Z dorostu se zapojí Tláskal, Bareš, Stehlík a Johanides.

SK KŘIČEŇ
Petr Hanzl – trenér: „Současná dvanáctá příčka je možná i sestupová a tak máme pro jarní boje jediný cíl: minimálně se o jednu v konečné tabulce posunout. Na podzim nás trápilo zakončení, tak jsme se mu v zimě hodně věnovali a přizpůsobili tomu i přípravné zápasy. Ty nám vyšly až překvapivě dobře, všech pět jsme zvládli vítězně. Zejména si ceníme výher nad krajským Mněticemi a Prosetínem. Podzimní kádr nikdo neopustil. Celé jaro však chybět zraněný Ryšavý a několik zápasů i Hanzl, který se teď zranil na tréninku. Sestavu jsme doplnili o Tomáška z Kratonoh a mladíka Minaříka z Koles. Pokračovat bude i Urbanec, jehož hostování z Bělé bylo změněno na přestup. Mezi posily lze počítat i navrátilce z Libišan Hackenberga. Spoléhat budeme na nejlepšího střelce přeboru Biatha, který odolal vábením z vyšších soutěží." ⋌(zz)

Autor: Zdeněk Zamastil

20.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z utkání hokejové extraligy Pardubice – Zlín (4:3 po prodloužení).
14

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.
5

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

Pardubická kapela Trdlo oslaví 35 let se stejně starými Kameloty

Pardubice – Nejen volbami jest člověk živ. Místo sledování volebních výsledků tak může v sobotu večer zajít například do pardubického hudebního klubu Žlutý pes na Cihelně, kde oslaví 35 let existence pardubická kapela Trdlo, mimo jiné vítězka Porty 1997.

V Pardubické nemocnici chtěla volit asi třicítka pacientů

Pardubice - Lidé, kteří jsou v den voleb hospitalizovaní v Pardubické nemocnici, o svou šanci nepřišli. Mohli totiž volit do přenosné urny. Zájem o volby projevilo zhruba třicet pacientů z jedenácti oddělení. Zástupci volební komise z okrsku Pardubičky přišli s přenosnou urnou dnes (pátek), ale mezi lůžka se vypraví i zítra, aby umožnili zájemcům vhodit do urny obálku s hlasem.

Nejtvrdší bojovníci se utkají v aréně. Budou mezi nimi i ženy

Pardubice – Pardubická Tipsport arena nebude v sobotu patřit hokeji, ba ani basketbalu, ale nejtvrdšími bojovému sportu MMA (smíšeným bojovým uměním).

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se otevřely. V Pardubicích došlo k incidentu kvůli agitaci

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení