Remízové tažení Pardubic ve Fotbalové národní lize nekončí, počtvrté za sebou braly jen bod.

Proti Zlínu hrály hodně ospale. Jejich fotbal nudil. Zbytečné ztráty míče rozčilovaly. „Bylo to typické dopolední utkání. Nemám je rád, nemají atmosféru, ani náboj," nelíbil se zápas ani zlínskému kouči Martinu Pulpitovi.
„Měli jsme malý pohyb, malé nasazení. Hráči si plnili jenom základní povinnosti, nikdo neudělal nic navíc. Pak se na takový fotbal moc hezky nedívá," přiznal i pardubický Martin Hašek.

Hosté si Pod Vinicí vytvořili víc vyložených příležitostí. Ale kvůli parádnímu zákroku brankáře Frydrycha proti Hájkovi v první půli a dvěma zazděným tutovkám Poznara, který přišel na hřiště na poslední půlhodinu a páchal pardubické defenzivě velké problémy, si odvezli jen bod.

Soubor Martina Haška se k něčemu nebezpečnému prokousal až po nástupu Radima Fikejze, jenže jeho pokus o sólo skončil jen ranou vedle a nadějnou střelu z 81. minuty vyškrábl nad brankář Dostál.

„Z našeho výkonu jsem hodně zklamán. Vypadalo to, jako bychom ani nešli za vítězstvím, ale zápas chtěli jenom absolvovat. Utkání směřovalo k tomu, aby skončil 0:0. Body jsme ztratili, musíme je přivést z Karviné," vybídl Hašek.
Jenže to bude chtít rapidně jiný výkon. Hlavně se vyvarovat až naivním ztrátám míče. „Těch bylo brutálně moc. Když chcete soupeře přehrávat a dostat ho pod tlak, nemůžete mít třeba 50 nevynucených ztrát," durdil se pardubický trenér.
Nepřesnosti se hromadily ke konci, začátek se nesl spíš ve znamení chybějícího pohybu.

Za prvních 45 minut se zdálo, že chuť mají jenom střední záložníci a Dominik Fusek s Vojtěchem Kakrdou na levé straně. Fusek několika kličkami vybláznil bránící zlínské hráče a trenéra Pulpita donutil ke zvýšení hlasu.
Do druhé půlky už ale čipera překvapivě nenastoupil. „Nebyli jsme úplně spokojeni s jeho výkonem. Chtěli jsme hru oživit. Ale nepovedlo se," komentoval svůj tah Martin Hašek.

FK Pardubice - FC Fastav Zlín 0:0Fakta – rozhodčí: Jech – Pochylý, Kotalík. Bez karet.
Diváci: 901.
FK Pardubice: Frydrych – Přibyl, Bederka, Vencl, V. Kakrda – Jarosz, Kudrna (72. Hašek ml.), Jeřábek, Fusek (46. Dostálek) – Klátil (46. Fikejz), Nečas. Trenér: Martin Hašek st.
FC Fastav Zlín: Dostál – Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík – Kraut (66. Kurtin), Salacha, Hájek, Motal (79. Višněvský) – Železník (54. Poznar), Chmelo. Trenér: Martin Pulpit.

„Řešíme věci hrozně zbrkle" - rozhovor @Pavla Ryšavého s kapitánem FK Pardubice Janem Jeřábkem najdete v pondělním vydání východočeských Deníků na straně 18